Home Kategorie Niesamowite Znalazł niebywale wielkiego komara. Specjaliści alarmują, że ten gatunek jest niebezpieczny.

Znalazł niebywale wielkiego komara. Specjaliści alarmują, że ten gatunek jest niebezpieczny.

Rekordowo duży komar budzi postrach. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych owadów. Czy jest niebezpieczny?

Komar gigant znaleziony przez Ezequiela Lobo jest kilkukrotnie większy od przeciętnego owada. Mężczyzna trafił na niego w Cordobie w Argentynie. To pierwszy raz, gdy w tym rejonie spotkano takiego komara.

Jak się okazuje, rekordowo duży komar wleciał przez okno do jednego z mieszkań Argentyńczyka. Widzący go mieszkańcy byli przerażeni. Ezequiel Lobo, znalazca „giganta”, opublikował jego zdjęcie na Twitterze.

Ogromny rozmiar insekta sprawił, że fotografia błyskawicznie rozeszła się w Internecie i cały świat zastanawia się, co to za gatunek. Argentyńczyk podpisał fotografię słowami:

– „Spójrzcie na rozmiar tego komara, który wleciał właśnie przez moje okno. Albo pochodzi z Czarnobyla albo właśnie się okazało, że jestem w grze Jumanji”

Wśród internautów pojawiły się opinie, że jest to gatunek psorophora ciliata. Czy faktycznie?

To może Cię zainteresować:  Od kiedy to zastosowałam, pozbyłam się komarów raz na zawsze.

Szybko zgłosiło się kilka osób, które twierdziły, że widziały już komary tej wielkości. Nie w Argentynie, ale na wschodzie USA.

Ekspert w tej dziedzinie, Micheale Reiskind stwierdził, że ten typ owada jest stosunkowo często spotykany w miejscach, które nawiedziła powódź. Zaznaczył, że ukąszenie insekta jest bardzo bolesne i może się wiązać z zarażeniem chorobą przenoszoną przez owady.

Różne gatunki komarów są odpowiedzialne za przenoszenie wielu, śmiertelnie niebezpiecznych schorzeń. Należą do nich: żółta gorączka, denga, japońskie zapalenie mózgu czy leiszmanioza.

Źródło: twitter.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz