Home Kategorie News Koronawirus już w Niemczech. 33-latek jest zakażony, chociaż nigdy nie był w Chinach.

Koronawirus już w Niemczech. 33-latek jest zakażony, chociaż nigdy nie był w Chinach.

Koronawirus jest w Europie już od kilku dni. Stwierdzono 3 przypadki we Francji. Teraz wirus dotarł bliżej granic naszego kraju.

Liczba ofiar koronawirusa rośnie w szybkim tempie. Niedawno wykryty w Chinach, już zdążył dotrzeć do Europy. Winne są oczywiście szybkie środki transportu, które pozwalają przemieszczać się po całym świecie.

Do Francji wirus trafił wraz z Chińczykiem, który na co dzień mieszka w Bordeaux. Odwiedzał rodzinę akurat w centrum epidemii, w Wuhan.

W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia. Bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności poinformował, że stan pacjenta jest dobry.

– „Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia.”

Osoby, które miały kontakt z chorym zostały poinformowane o symptomach, jakie występują w przypadku zakażenia koronawirusem oraz jakie działania profilaktyczne powinny zostać podjęte.

Andreas Zapf, prezes bawarskiego biura ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że zarażona osoba ma 33 lata i miała styczność z kobietą pochodzącą z Chin dnia 21 stycznia. To znajoma, z którą mężczyzna spotkał się w biurze dostawcy samochodowych części, firmy Webasto.

Kobieta pochodzi z Szanghaju, ale jej rodzice z regionu Wuhan, odwiedzili ją kilka dni wcześniej.

– „Chinka przyjechała do Niemiec 19 stycznia, najwyraźniej nie mając żadnych objawów, ale 23 stycznia zaczęła czuć się źle podczas lotu do domu. Po wylądowaniu szukała pomocy medycznej i wtedy stwierdzono u niej obecność koronawirusa.”

Te informacje zostały przekazane do niemieckiej firmy, której 33-letni pracownik czuł się „jakby miał grypę w weekend”. Natychmiast podjęto odpowiednie leczenie i wykonano badania, które potwierdziły, że mężczyzna ma koronawirusa.

To może Cię zainteresować:  12 przypadek zakażenia koronawirusem. Potwierdzono chorobę u kobiety w Krakowie.

Główny lekarz w klinice, w której leczony jest mężczyzna powiedział, że pacjent jest przytomny, reaguje i jego życie nie jest zagrożone.

Prof. Paul Hunter z The Norwich Medical School, University of East Anglia apeluje:

– „[…] jeśli ktoś wrócił z Wuhan w ciągu ostatnich 14 dni, powinien pozostać w domu i unikać kontaktu z innymi ludźmi, tak jak w przypadku innych wirusów grypy.”

Niedaleko Opolszczyzny zatrzymano również dwie osoby podejrzane o zarażenie. Obecnie są one badane i przechodzą kwarantannę.

W izolacji od niedzieli (26 stycznia) jest kobieta, która 11 dni wcześniej przyleciała bezpośrednio z Chin. Spędzała ona czas w Azji u swojej rodziny. Jeśli diagnoza się potwierdzi Czechy będą kolejnym krajem, w którym zdiagnozowano koronawirusa.

Potwierdzono go już oficjalnie w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, USA, Korei Południowej, Wietnamie, Malezji, Singapurze, Nepalu, Australii, Kanadzie, a w Europie – we Francji i Niemczech.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz