Home Kategorie Jedzenie Biedronka startuje z programem „za pół ceny”. Można sporo zaoszczędzić robiąc tam zakupy.

Biedronka startuje z programem „za pół ceny”. Można sporo zaoszczędzić robiąc tam zakupy.

Sieć sklepów Biedronka uruchamia właśnie pilotażowy program, który ma na celu walkę z marnotrawieniem żywności.

W 136 sklepach w Polsce produkty o dobiegającej końca dacie ważności sprzedawane będą o 50% taniej. Z pewnością niejedna osoba się skusi.

Akcja zapoczątkowana w Biedronce nosi nazwę „Szanujemy żywność”. Początkowo wprowadzona zostanie w 136 marketach. W programie udział wezmą sklepy zlokalizowane w woj. mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Przecenione produkty będą oznaczone specjalną naklejką.

O tym, jakie produkty znajdą się na 50-procentowej promocji zadecyduje kierownictwo poszczególnych sklepów. Jak na razie, wiadomo, że chodzi przede wszystkim o towary z kategorii takich jak: mięso, ryby, sushi czy żywność przechowywaną w zamrażarkach.

Nowy program ma nie tylko ograniczyć ilość wyrzucanej żywności, ale również zachęcić klientów do sięgania po nowe, dotąd nie kupowane produkty. Analogiczna akcja trwa już od jesieni zeszłego roku w marketach Lidl Polska. Kampania pod hasłem „Kupuję, nie marnuję” także umożliwia zakup produktów żywnościowych w cenie obniżonej o 50 proc.

Akcja jest już testowana w sklepach innych sieci. Podobne rozwiązania funkcjonują już od dawna w wielu krajach Europy. Niestety, zdarza się, że tego typu akcje prowadzą do pogorszenia jakości sprzedawanych towarów – wystawiane są nawet zapleśniałe owoce, ponieważ sklep chce zarobić na czymś, co w normalnych warunkach zostałoby oddane do utylizacji.

Statystki pokazują, że Polacy marnują rocznie ogromne ilości jedzenia. Aż 42% Polaków przyznaje, że od czasu do czasu zdarza im się wyrzucać żywność. 35% przyznaje, że robi to kilka razy w miesiącu. Do najczęściej wyrzucanych produktów zaliczają się pieczywo, owoce, wędliny i warzywa.

Polska zajmuje 5 miejsce wśród krajów UE marnujących najwięcej jedzenia. Szacuje się, że średnio w ciągu roku jest to 235 kg na mieszkańca.

Korzystać z nowej akcji można od 27 stycznia w wybranych sklepach sieci Biedronka.

Wymiana kół lub opon
Wymiana kół lub opon
39,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Wymiana kół w aucie osobowym za 39,99 zł i więcej opcji w JW 13

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz