Home Kategorie Poruszające Brutalne morderstwo w Łunińcu. 8-miesięczna Hania zginęła, bo jej płacz zdenerwował mamę.

Brutalne morderstwo w Łunińcu. 8-miesięczna Hania zginęła, bo jej płacz zdenerwował mamę.

Morderstwo 8-miesięcznej Hani to wstrząsająca tragedia. Dziewczynka została pod „opieką” 26-letniej matki i jej znajomego.

Kiedy on brutalnie katował dziecko, kobieta zamiast je ratować, pomagała mu uciszać dziewczynkę. Zwłoki Hani odkrył jej ojciec, kiedy wrócił do domu.

Do zbrodni doszło 27 października 2018 roku w miejscowości Łuniniec na Białorusi. 28-letni Leonid Kołb i jego żona, 26-letnia Natalia, miel trójkę dzieci. Najmłodszym z nich była 8-miesięczna Hania.

Dziewczynkę brutalnie zamordowała własna matka wraz z przyjacielem rodziny – 47-letnim Viktarem. Tego dnia pili razem alkohol. Gdy Leonid wrócił do domu, dla Hani było już za późno na ratunek. Dziewczynka leżała martwa w kałuży krwi.

Według śledczych, przed śmiercią została brutalnie pobita. Zginęła na skutek ran, zadanych kuchennym nożem. W dodatku niemowlę miało odciętą główkę…

Do morderstwa doszło w trakcie libacji alkoholowej, w której uczestniczyła matka dziecka oraz jej przyjaciel – Viktar. Oboje mieli odpowiednio 1,6 i 1,2 promila we krwi.

Nie byli w stanie wyjaśnić z jakiego powodu zamordowali maleństwo. Według nieoficjalnej wersji, Hania zginęła, bo matkę i jej znajomego denerwował płacz dziecka.

To może Cię zainteresować:  Samobójca wyskoczył z ósmego piętra i spadł na wózek z dzieckiem. Duchowny odmówił pogrzebu 2-latka.

Znajomi i krewni rodziny zapewniają, że wcześniej nic nie wskazywało na to, by z matką dziecka było „coś nie tak”. Ponoć nie nadużywała alkoholu i dobrze opiekowała się wszystkimi dziećmi. Jednocześnie, kobieta często była widywana w różnych lokalach. Bez męża.

Białoruś to jedyny kraj w Europie, w którym stosuje się karę śmierci. Przewidziana jest za najcięższe zbrodnie, ale są pewne wyjątki.

Kary śmierci nie wymierza się:

  • kobietom,
  • osobom, które popełniły przestępstwo przed ukończeniem 18. roku życia,
  • mężczyznom, którzy przed ogłoszeniem wyroku ukończyli 65. rok życia.

Sąd nie miał litości nad mordercami. W październiku 2019 roku sąd obwodu brzeskiego skazał matkę dziecka na 25 lat pozbawienia wolności – to najwyższy wymiar kary dla kobiet w tym kraju. Viktar Siergiel został skazany na karę śmierci.

Oboje próbowali odwołać się od decyzji sądu. Jednak Białoruski Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok sądu w Brześciu. 27-letnia dzisiaj Natalia Kołb, spędzi 25 lat w kolonii karnej.

Kara śmierci wobec 49-letni Siergiela, zostanie wykonana poprzez rozstrzelanie. Podczas egzekucji będzie miał zawiązane oczy i w pozycji klęczącej otrzyma strzał w głowę.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
34
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz