Home Kategorie Ludzie Miał być zabawny filmik w aptece, będzie rozprawa w sądzie. Izba aptekarska pozywa twórców Abstrachuje.

Miał być zabawny filmik w aptece, będzie rozprawa w sądzie. Izba aptekarska pozywa twórców Abstrachuje.

Abstrachuje pozwani przez aptekarzy, którzy uważają, że naruszono ich dobra osobiste. Twórcy mają usunąć film, a jeśli tego nie zrobić, sprawa wyląduje w sądzie.

Abstrachuje.TV to internetowy kanał w serwisie YouTube, który prowadzony jest od 2012 roku przez Roberta Pasuta, Rafała Masnego i Cezarego Jóźwika. To jeden z najpopularniejszych kanałów w Polsce.

Młodzi mężczyźni tworzą skecze, w których wyśmiewają rzeczywistość lub parodiują ją w bezpośredni sposób. Jedną z ich czołowych serii jest „Czego NIE mówią”, gdzie naśmiewają się z różnych zawodów lub postaw życiowych. W ich najnowszym filmie oberwało się aptekarzom.

Okazuje się jednak, że taki humor nie odpowiada wszystkim i Abstrachuje zostali pozwani przez izbę lekarską.

Do redakcji wirtualnemedia.pl dotarło oświadczenie Naczelnej Izby Aptekarskiej. Żądają w niej, aby Abstrachuje usunęli swój filmik, inaczej sprawa trafi do sądu.

– „Dobry żart polega na tym, że śmieszy obie strony – nie tylko jego autorów, ale również osoby czy grupę osób będących jego obiektem, które w naturalny sposób stają się częścią publiczności. Pokazanie pracy farmaceutów w tzw. „krzywym zwierciadle”, przy zachowaniu pewnych standardów, mogłoby być naprawdę ciekawym wyzwaniem. Niestety, w tym konkretnym przypadku wyraźnie zabrakło odpowiedniego wyczucia. Być może dlatego, że Internet coraz chętniej premiuje prymitywne filmy coraz częściej przekraczające granice dobrego smaku.”

Redakcja Wirtualnemedia.pl postanowiła zapytać się twórców, co uważają na ten temat. Otrzymali oni odpowiedź od Rafała Masnego, współtwórcy kanału i członka zarządu Abstra:

To może Cię zainteresować:  Tragedia polskiej rodziny w Berlinie. Matka zadźgała nożyczkami 3-letnią córeczkę.

– „Jako Abstrachuje.TV od ponad 7 lat publikujemy filmy komediowe, parodiujące codzienne zachowania Polaków. W krzywym zwierciadle ukazujemy przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. Na naszym kanale pojawiło się już 268 materiałów wideo. Nigdy wcześniej przedstawiciele żadnego ze środowisk nie wezwali nas do usunięcia któregokolwiek z nich. Wynika to z prześmiewczej konwencji, przerysowanych sytuacji i użycia hiperboli. W tym wypadku sytuacja jest aż nazbyt oczywista, gdyż odcinek zatytułowano „Czego NIE mówią: APTEKARZE”. Dlatego odczytanie go jako „filmu rzekomo obrazującego pracę farmaceuty w aptece” (jak na Twitterze napisał rzecznik prasowy NIA) jest absurdalne. Naszą intencją nigdy nie było obrażanie przedstawicieli którejkolwiek z parodiowanych przez nas grup społecznych lub zawodowych, co od lat doskonale rozumieją miliony naszych widzów. Uważamy, że nikt nie chciałby żyć w kraju, w którym za publikację parodii idzie się do sądu.”

Co o tym sądzicie? Czy Abstrachuje przekroczyli granice dobrego smaku?

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz