Home Kategorie Poruszające Tragedia w Bydgoszczy. Matka zamordowała 2-miesięczne bliźniaki i próbowała odebrać sobie życie.

Tragedia w Bydgoszczy. Matka zamordowała 2-miesięczne bliźniaki i próbowała odebrać sobie życie.

Do szokującego odkrycia doszło w jednym z bloków mieszkalnych w Bydgoszczy. Odnaleziono tam zwłoki 2-miesięcznych bliźniaków. Ich matka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

W poniedziałkowe popołudnie na bydgoskim Okolu odnaleziono zwłoki dwóch niemowląt płci męskiej. Jak poinformował jeden z policjantów, bliźniaki miały 2 miesiące.

Policja została powiadomiona przez jednego z sąsiadów. Ciała nie nosiły znamion przemocy, więc podejrzenie padło na zatrucie tlenkiem węgla. W toku śledztwa ustalono jednak, że nie jest to przyczyna śmierci. Matka dzieci trafiła w ciężkim stanie do szpitala.

Rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz, potwierdza przebieg wydarzeń w rozmowie z Radiem Zet:

– „Zostaliśmy poinformowani przez centrum powiadamiania ratunkowego, że pogotowie zostało wezwane do wymagających interwencji małych dzieci i ich matki. Jednocześnie na miejsce pojechali ratownicy medyczni, którym mimo trwającej godzinę reanimacji nie udało się uratować chłopczyków.”

Matka bliźniaków, jak ujawniają lekarze, znajduje się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że od kilku lat leczyła się psychiatrycznie.

W trakcie dramatycznych wydarzeń na bydgoskim osiedlu była sama w domu z dziećmi. Mąż kobiety był wtedy w pracy, a starsze dziecko w przedszkolu.

Policja wykluczyła zatrucie tlenkiem węgla i według wstępnych ustaleń, kobieta w ciężkiej depresji poporodowej zabiła swoje dzieci oraz zażyła dużą dawkę leków, aby popełnić samobójstwo.

Matka zmarłych niemowląt w stanie zagrażającym życiu została przewieziona do szpitala. Jak poinformowała Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy:

– „Na razie nie mamy zgody lekarzy na przesłuchanie kobiety.”

Z ustaleń Wyborczej nieoficjalnie wiadomo, że ciała chłopców znaleziono w łóżeczku. Obaj byli mokrzy, ale mieli na sobie ubranka. Możliwe, że doszło do podtopienia bądź podduszenia.

Na środę zaplanowano sekcję zwłok dwumiesięcznych bliźniąt, która ma wyjaśnić ich przyczyny śmierci.

Kurs online: Rejestratorka-asystentka med. z MEN
Kurs online: Rejestratorka-asystentka med. z MEN
89,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestratorka-asystentka medyczna z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
28
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz