Home Kategorie Poruszające 16-latka wyskoczyła z okna w szpitalu. W ramionach trzymała swoją 5-miesięczną córkę.

16-latka wyskoczyła z okna w szpitalu. W ramionach trzymała swoją 5-miesięczną córkę.

16-latka skoczyła z okna. Na rękach miała 5-miesięczną córkę. Obie zginęły na miejscu. Co popchnęło dziewczynę do takiego czynu?

Nastoletnia matka przebywała na oddziale szpitala Lahad Datu w Sabah w Malezji wraz z 5-miesięczną córeczką. Dziecko było leczone od 11 dni na oddziale chorób wewnętrznych, bo lekarze zdiagnozowali u niej infekcję, która doprowadziła do zapalenia płuc.

Stan dziecka zaczął się poprawiać. Jeden z malezyjskich policjantów opowiada:

– „Około 7.15 lekarze zalecili odłączenie dziecka od respiratora, ponieważ jego stan się poprawiał. Dziewczynka mogła znów oddychać samodzielnie. Wtedy jej matka wzięła dziecko na ręce i chodziła z nim po oddziale. W pewnym momencie poprosiła ochroniarza o możliwość wyjścia z dzieckiem z oddziału i udania się do toalety.”

Nastolatka wydawała się ponoć bardzo szczęśliwa, gdy znów mogła przytulić córeczkę. Trudno pojąć to, co zdarzyło się zaraz potem…

15 minut później, ochroniarz z parteru odnalazł na chodniku nastolatkę i jej maleńkie dziecko. Na ratunek było już za późno.

16-latka i jej córka spadł z wysokości 60 metrów. Lekarz stwierdził zgon. U obu spowodowany był silnymi urazami głowy.

Na razie nie zgłosił się żaden świadek, który mógłby powiedzieć coś więcej na temat tego w jakich okolicznościach doszło do tragedii. Sprawa badana jest przez policję, która nie wyklucza udziału osób trzecich. Funkcjonariusze sprawdzą też czy nie doszło do zaniedbań personelu szpitala.

Po tym, jak w 2019 roku malezyjska licealistka wyskoczyła z okna, w kraju rozgorzała poważna dyskusja.

Minister ds. młodzieży i sport mówił:

– „Naprawdę martwię się o stan zdrowia psychicznego naszej młodzieży. To niezwykle ważna kwestia, którą należy traktować bardzo poważnie.”

Jak się okazało, licealistka od pewnego czasu zmagała się z myślami samobójczymi. Tuż przed desperackim krokiem, na Instagramie przeprowadziła ankietę, w której pytała, czy powinna się zabić. Większość odpowiedzi była… twierdząca. Po podliczeniu głosów, dziewczyna wyskoczyła z trzeciego piętra i zginęła na miejscu.

Jak pokazują badania z 2017 roku, Instagram niekorzystnie wpływa na stan zdrowia psychicznego młodych osób. Pojawia się negatywne postrzeganie własnego ciała, lęki, narasta poczucie samotności…

Czy nastoletnia mama miała depresję? A może przerosło ją tak wczesne macierzyństwo?

Warsztaty piernikarskie i więcej
Warsztaty piernikarskie i więcej
21,99 zł
34,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Warsztaty (od 21,99 zł) ze zwiedzaniem Starówki Torunia (od 30,99 zł) w Piernikarni Starotoruńskiej (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
39
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz