Home Kategorie Życie Ksiądz z kontrowersyjnymi poglądami. Twierdzi, że pedofilia jest lepsza od aborcji.
2.45K

Ksiądz z kontrowersyjnymi poglądami. Twierdzi, że pedofilia jest lepsza od aborcji.

Ksiądz z kontrowersyjnymi poglądami. Twierdzi, że pedofilia jest lepsza od aborcji.

Zarówno aborcja, jak i pedofilia to dwa kontrowersyjne tematy, które często pojawiają się w rozmowach z udziałem Kościoła.

Wielu duchownych rości sobie prawo do wyrażania opinii na temat życia kobiet i tego czy mają prawo do kontrolowania swojego ciała. Pomimo iż tematy są kompletnie niezwiązane ze sobą, pewien ksiądz w wywiadzie postanowił porównać te dwie kwestie.

Tym razem jeden ze znanych amerykańskich księży, Richard Bucci, posunął się za daleko, mówiąc że pedofilia jest lepsza od aborcji, bo „jeszcze nikogo nie zabiła”. Skandaliczne słowa duchownego sprawiły, że spadła na niego fala krytyki.

Rozmowy na temat pedofilii i aborcji toczą się na całym świecie. Jest to obecnie głośny temat ze względu na wypowiedź jednego z księży w rozmowie z dziennikarką. Powiedział:

– „Przecież nie można porównywać moralnie tych dwóch kwestii – aborcji oraz pedofilii. Pedofilia nikogo nie zabija. A aborcja – owszem.”

Gdyby tego było mało, dorzucił lakoniczne wyjaśnienie:

– „Jeśli niewinne dziecko w łonie matki nie zasługuje na życie, to życie w ogóle staje się bezwartościowe.”

Wypowiedź księdza wzbudziła ogólne oburzenie. Pojawiło się wiele wściekłych głosów krytykujących jego postawę. Jedna z ofiar pedofilii zgłosiła się do stacji CBS ponieważ słowa księdza niesamowicie ją zraniły.

– „Kiedy mówi, że pedofilia nie zabija ludzi, cóż, najwyraźniej nie rozumie. Powinien był przyjść do budynku państwowego i wysłuchać zeznań, ponieważ jest wiele ofiar, których już nie ma wśród nas. Te zranione głosy, które słyszałam – ukradli im dzieciństwo. Praktycznie zniszczyli życie. A teraz słyszymy, są szczęściarzami, ponieważ oni wciąż żyją!”

Przedstawicielka państwowa Julie Casimiro powiedziała w oświadczeniu dla CBS:

– „Kościół katolicki musi spojrzeć na siebie i dlaczego zamykają kościoły i tracą wyznawców. Być może dlatego, że ostatnie oświadczenie ks. Bucciego brzmiało:„ Nikt nigdy nie umarł na pedofilię”.”

Rzymskokatolicka diecezja „Bożej Opatrzności”, w której posługę pełni ksiądz nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz. W końcu Carolyn Cronin, rzeczniczka diecezji wyjaśniła, że kościół katolicki podaje szczegółowe instrukcje dotyczące sakramentów, ale jak mówi:

– „Ostatecznie pastor ma obowiązek wprowadzenia ich w swojej parafii, zgodnie z prawem kościelnym. Ponieważ Kościół powierza każdemu pastorowi obowiązek nauczania, uświęcania i kierowania swoją parafią. Codzienne decyzje duszpasterskie i administracyjne podejmowane są na szczeblu lokalnych parafii.”

Co sądzicie o wypowiedzi księdza?

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz