Home Wideo Olga Tokarczuk zachęciła ich, aby protestowali nago. Zrzucili więc ubrania przy wszystkich.

Olga Tokarczuk zachęciła ich, aby protestowali nago. Zrzucili więc ubrania przy wszystkich.

Z okazji Walentynek grupa protestujących postanowiła zorganizował kreatywny protest. Prowadzono go prosto z łóżka. Czy przyniesie on efekty?

Mayra Wojciechowska oraz Rudolf Robak postanowili w nietypowy sposób walczyć o przyrodę. Zainspirował ich „łóżkowy protest” Johna Lennona i Yoko Ono z 1969 roku oraz słowa Olgi Tokarczuk.

Noblistka napisała:

– „Tym czego potrzebuje umierający świat jest czułość.”

Postanowili więc rozebrać się i wskoczyć do łóżka. Wspierali ich również mieszkańcy Krynicy Morskiej.

Ciężki sprzęt nie mógł wkroczyć na plac budowy z powodu protestu. Grupa próbowała przekonać pracowników, co do zmiany planów w sprawie budowy. Próbę tę postanowili podjąć w Walentynki, aby szerzyć miłość do ludzi i natury.

To może Cię zainteresować:  „Żona tylko siedzi w domu z dziećmi”. Wiadomość do każdego mężczyzny, który tak myśli.

– „Idziemy pod prąd komercyjnej odsłonie tego święta, pokazując jak można je wykorzystać do aktywizmu opartego na miłości i czułości. Zachęceni wykładem noblowskim Olgi Tokarczuk, chcemy postawie siły przeciwstawić czułość. Wierzymy, że jest nam ona potrzebna jako „rodzaj patrzenia na świat, jako podstawa relacji z otaczającą nas rzeczywistością”. Na Mierzei Wiślanej rząd i ministerstwo siłą narzucają swoje plany. Wbrew woli mieszkańców, wbrew zaleceniom KE i bez decyzji środowiskowej niszczą unikatowy obszar Natura 2000 i marnotrawią ogromne pieniądze. Naszą odpowiedzą na to działanie będzie właśnie czułość.”

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz