Home Kategorie News Tak posłanka PiS cieszy się z przekazania 2 mld zł na TVP zamiast dla chorych na raka.
3.99K

Tak posłanka PiS cieszy się z przekazania 2 mld zł na TVP zamiast dla chorych na raka.

13 lutego w Sejmie odbyło się głosowanie nad ustawą dotyczącą przekazania dodatkowych pieniędzy dla TVP.

Opozycja wysunęła propozycję, aby kwota w wysokości 2 mld zł została przeznaczona na dofinansowanie onkologii. Finał głosowania był zaskakujący.

Ustawa budziła liczne kontrowersje. Za jej przyjęciem zagłosowało 232 posłów. Przeciwko było 220. Po wygranym przez partię rządzącą głosowaniu posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka pokazała swoim przeciwnikom z opozycji środkowy palec.

Wkrótce ustawa zostanie przekazana do gabinetu prezydenta i Andrzej Duda ją podpisze, jednak na długo w pamięci Polaków zapadnie obraźliwy gest w wykonaniu posłanki Lichockiej. Oburzony Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy skomentował całe zdarzenie:

– „Pogarda dla Polski i Polaków! Pogarda dla Państwa! Tak posłanka Joanna Lichocka świętuje przekazanie 2 mld zł TVP!”

Niekulturalne zachowanie posłanki skomentowała również Agnieszka Pomaska z PO:

– „Posłanka Lichocka o propozycji przekazania 2 mld zł na onkologię. Hańba!”

Opozycja proponowała, aby 2 mld zł zostały przekazane na wsparcie leczenia raka. Partia rządząca zdecydowała jednak, że obecnie ważniejsze jest dofinansowanie TVP. Pomimo obietnic o nieangażowaniu się w życie polityczne w Polsce, głos zabrał również Donald Tusk. Dosadnie wyraził swoje zdanie:

Nawet Konfederacja, która zazwyczaj jest przeciwna pomysłom Platformy Obywatelskiej, uznała że projekt partii jest rozsądny. Jakub Kulesza z Konferedacji zabrał głos w tej sprawie:

To może Cię zainteresować:  Owsiak: WOŚP wydała 20 milionów na walkę z koronawirusem. Ogromne zamówienie sprzętu jest w drodze.

– „Ja rzadko kiedy zgadzam się z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, ale tutaj mi się propozycja marszałka Grodzkiego podoba. Nic nie daje takiego raka jak telewizja reżimowa – dla zmylenia przeciwnika nazywana publiczną.”

Były minister Roman Giertych zwrócił uwagę, że gest posłanki Lichockiej powinien zostać zgłoszony na policję:

– „Czyn pani poseł Lichockiej należy w moim przekonaniu zakwalifikować jako nieobyczajny wybryk (art. 140 kodeksu wykroczeń). Rozumiem, że policja z urzędu wszczyna dzisiaj postępowanie w tej sprawie.”

W sieci krąży interesujące nagranie pokazujące jak Joanna Lichocka potulnie tłumaczy się Jarosławowi Kaczyńskiemu ze swojego skandalicznego zachowania. Prezes PiS wygląda na bardzo rozczarowanego zachowaniem kobiety. Czy wybaczy Lichockiej ten postępek?

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz