Home Kategorie News Nowe dane o ofiarach koronawirusa. Jest już 60,000 zarażonych. Jednego dnia zanotowano 242 zgony.

Nowe dane o ofiarach koronawirusa. Jest już 60,000 zarażonych. Jednego dnia zanotowano 242 zgony.

Ilość zgonów z powodu koronawirusa wzrosła o 242 w ciągu zaledwie jednego dnia. To jak dotąd największy wzrost. Całkowita liczba zarażeń przekracza już 60,000.

W czwartek w prowincji Hubei zginęły 242 osoby. Władze odkryły, że zarażonych jest nawet więcej, niż się im wydawało. Po zmianie sposobu wykrywania wirusa Komisja Zdrowia Hubei odkryła, że przypadków było o 15,000 więcej niż im się wydawało.

Po prostu nie zdawano sobie sprawy, że niektóre przypadki to również osoby zarażone koronawirusem. Oznacza to, że liczba wzrosła z 45 000 do 60 000 zarażonych na świecie w ciągu jednego dnia. Obecnie komisja uwzględnia również osoby, które zostały „zdiagnozowane klinicznie” w oficjalnej liczbie ofiar.

Uważa się, że nowe dane ujawniły ponad połowę więcej ofiar śmiertelnych niż podawano na początku. Nowa oficjalna liczba zgonów okazała się ponad dwukrotnie wyższa niż ta ustalona wcześniej.

To może Cię zainteresować:  Cezary Pazura kpi z koronawirusa. Zabawne?

W zeszłym tygodniu media państwowe poinformowały, że Hubei zacznie używać tomografii komputerowej (CT) do potwierdzenia infekcji, co umożliwi szpitalom szybszą izolację pacjentów chorych.

Reuters opublikował w zeszłym miesiącu artykuł, który podał przyczynę szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa. Problemem jest zła diagnostyka. W Wuhan nie posiadano zestawów testowych RNA co mogło zdecydowanie opóźnić prawidłową diagnozę i leczenie pacjentów. Przyczyniło się to również  do rozprzestrzeniania wirusa we wczesnych etapach epidemii.

WHO orzekło, że liczba przypadków zakażenia nowym koronawirusem w Chinach ustabilizowała się. Dodaje się jednak, że widoczne spowolnienie rozprzestrzeniania się epidemii należy rozpatrywać ze „szczególną ostrożnością”. Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus na konferencji prasowej powiedział:

– „Wybuch ten może nadal zmierzać w dowolnym kierunku.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz