Home Kategorie Poruszające Nietypowa choroba 8-letniej dziewczynki doprowadziła do jej śmierci. Zmarła ze starości.

Nietypowa choroba 8-letniej dziewczynki doprowadziła do jej śmierci. Zmarła ze starości.

8-letnia dziewczynka zmarła ze starości przez przerażającą chorobę genetyczną. Pomimo starań lekarze nie byli w stanie zatrzymać tego procesu.

Progeria lub inaczej zespół progerii Hutchinsona-Gilforda to rzadkie schorzenie genetyczne uwarunkowane zespołem charakteryzującym się przyspieszonym procesem starzenia. Organizm w nienaturalny sposób rozwija się i bardzo szybko starzeje.

Obecnie nie ma leku i ktoś, kto cierpi na tę chorobę, rzadko dożywa 20 lat. Organy wewnętrzne i kości są bardzo wrażliwe na wszelkie uszkodzenia i schorzenia, co oznacza, że taka osoba praktycznie całe życie spędzi w szpitalu.

Na świecie jest tylko około 160 znanych przypadków osób cierpiących na progerię.

U Anny Sakindon zdiagnozowano zespół progresji Hutchinsona-Gilforda wkrótce po urodzeniu. W wieku 9 miesięcy dziewczynka nie miała większych problemów, aby samemu chodzić. Przez pierwsze 11 miesięcy podążała za matką wszędzie, ale bała się światła, więc mogła wyjść tylko wieczorem. Timofey Nagorny szef Fundacji Ukraińskich Wolontariuszy, który wspierał leczenie Anny Sakidon powiedział:

– „Jej jedynym marzeniem jest odkrycie pewnego dnia, że ​​diagnoza lekarzy była błędna.”

Nadieżda Kataman powiedziała, że dziewczynka znajdowała się na oddziale anestezjologii szpitala dziecięcego w Wołyniu:

– „W styczniu Anna skończyła osiem lat. W przypadku dzieci z rozpoznaniem progerii rok wynosi od ośmiu do dziesięciu lat, więc jej prawdziwy wiek wynosił od 70 do 80 lat.”

Niestety niedawno poinformowano, że 8-latka zmarła ze starości i jest najmłodszą ofiarą tej choroby. Dziecko cierpiało z powodu wczesnego starzenia się narządów wewnętrznych i układu ciała.

Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
26,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotoksiążka kwadratowa od 26,90 zł (20x20 lub 30x30) lub w formacie A3 (od 80 zł) i więcej z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
18
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz