Home Kategorie Życie Ksiądz w trakcie kazania wyzywał od „pedałów”. Rozpamiętywał też Smoleńsk i agitował za Dudą.
2.16K

Ksiądz w trakcie kazania wyzywał od „pedałów”. Rozpamiętywał też Smoleńsk i agitował za Dudą.

W trakcie kazania w kościele pw. Opatrzności Bożej w Kaliszu ksiądz nie pozostawił wątpliwości co do swoich poglądów politycznych.

Duchowny mówił o Smoleńsku, tęczowej zarazie, skrytykował kandydatkę na prezydenta, a jednego z kandydatów określił „pedałem”. Ludzie tłumnie opuszczali kościół.

Niestety obecność tematów politycznych w kazaniach polskich księży jest stałym elementem mszy, szczególnie w czasie kampanii wyborczej. Zdarzają się nawet duchowni, którzy wydają wiernym konkretne polecenia na kogo powinni głosować.

Zdaje się jednak, że cierpliwość wiernych się kończy. W minioną niedzielę przekonał się o tym ksiądz z kaliskiej parafii pw. Opatrzności Bożej. Gdy zaczął wykładać wiernym swoje poglądy polityczne, straszyć „tęczową zarazą” i wyzywać jednego z kandydatów na prezydenta od „pedałów”, ludzie tłumnie zaczęli wychodzić z kościoła.

Ponieważ jednak księdza nie zraziła topniejąca ilość wiernych, ci postanowili naskarżyć na niego miejskiemu portalowi kalisz24. Z ich relacji można wysnuć wniosek, że opatrzność rzeczywiście księdza opuściła. Jak ujawnia jeden parafian, kazaniu na próżno szukać przejawów chrześcijańskiej miłości:

– „Ludzie zaczęli między sobą szemrać, wychodzić z kościoła, padły słowa rodem z rynsztoka: »pedał«, »tęczowa zaraza«. Czegoś takiego osobiście nigdy nie doświadczyłem. Nie byłem jedyną osobą, która podczas kazania wstała z ławy i opuściła mury świątyni.

Ksiądz, który odprawiał nabożeństwo, ewidentnie pomylił kazanie z wiecem wyborczym. To niewątpliwie nie powinno się wydarzyć, jednak nie od dziś wiadomo, że Kościół i partia rządząca idą w parze! Oczywiście nie zabrakło tematu Smoleńska, że Kopacz obiecała przekopać ziemię smoleńską na 2 metry w głąb i tego nie zrobiła a Kidawa-Błońska zapomniała, jaki ma program wyborczy. Padło też stwierdzenie, że europosłowie opozycji zdradzają Polskę…”

Inny kaliszanin obecny na mszy poinformował, że ksiądz bez ogródek wskazywał wiernym co i o kim mają myśleć.

– „Wydawało mi się, że kościół jest enklawą bezpieczeństwa, gdzie mogę spokojnie oddać się przemyśleniom i modlitwie. Sposób, w jaki ksiądz poprowadził swoje kazanie, przekroczył moje wszelkorozsądkowe podejście do otwartej indoktrynacji politycznej, gdzie wskazał winnych, osądził i skazał niepasujących do wizji PiS ludzi… Słowa, których używał, nazywając kandydatów na prezydenta »pedałem« czy »jak oni śmieli gwizdać na naszego prezydenta« daleko wykracza poza ramy podwalin, na jakich ma funkcjonować kościół i nasza wiara.”

Jak poinformował sekretarz prowincjalny orionistów, ks. Michał Szczypek, przełożeni księdza nie zamierzają tolerować takiego zachowania. Duchowny został już odwołany z parafii.

– „Obecnie decyzja jest taka, że ksiądz zostaje odwołany w trybie natychmiastowym z parafii i pozostaje do dyspozycji przełożonego, który określi jego miejsce pobytu i destynacji.”

Skok ze spadochronem z 4 km
Skok ze spadochronem z 4 km
649,00 zł
360 dni
do końca oferty!
Skok spadochronowy w tandemie z 15-minutowym lotem widokowym za 649 zł i więcej z firmą PL Strefa – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz