Home Kategorie Ludzie Śmiertelna choroba atakuje. Małgorzata Kożuchowska błaga o pomoc. Sytuacja jest tragiczna.

Śmiertelna choroba atakuje. Małgorzata Kożuchowska błaga o pomoc. Sytuacja jest tragiczna.

Śmiertelna choroba atakuje. Trwa wyścig z czasem. O pomoc prosi Małgorzata Kożuchowska.

Franio choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), a jego szansa na życie kosztuje 9 milionów złotych.

Franio Marcinkowski to najstarsze dziecko w Polsce z SMA typu 1. Najstarszy, chociaż ma zaledwie 15 miesięcy. Chłopiec pochodzi z Namysłowa. Jego stan jest bardzo poważny, trwa wyścig z czasem.

Matka Frania mówi:

– „W ciągu 7-tygodniowego pobytu na OIOM-ie żegnaliśmy się z nim kilka razy… Nie potrafię wyrazić co wtedy czułam, strach był paraliżujący.”

Choroba zabiera Frankowi możliwość poruszania się, zabija odporność, wyłącza funkcje życiowe i każdy dzień przybliża go do śmierci. Jedyne co może pomóc to bardzo droga terapia, którą trzeba zastosować nim chłopiec skończy 2 lata. Czasu jest mało, a rodzicom pozostało do zebrania jeszcze ponad 4 miliony złotych.

To może Cię zainteresować:  „Rodzinka.pl” zniknie z anteny TVP. Aktorzy rozgoryczeni, jeden zalał się łzami.

Chociaż udało się zrobić naprawdę wiele i zgromadzić ponad 5 milionów złotych, to wciąż mało… za mało, żeby uratować życie dziecka.

Frania może ocalić tylko terapia najdroższym lekiem na świecie! Bez pomocy ludzi dobrej woli, zebranie wymaganej kwoty 9 milinów złotych jest po prostu niemożliwe.

Do drużyny Frania przyłączają się znane osoby. O pomoc dla chłopca zaapelowała Małgorzata Kożuchowska. W filmie opublikowanym na facebookowym profilu, znana aktorka mówi:

– „Franiu, trzymaj się! Życzę Ci bardzo dużo zdrowia. Całusy wielkie.”

Mimo wszelkich wysiłków, tempo zbiórki ostatnio zwolniło, a dla małego Frania liczy się każdy dzień. Chorobę wykryto stosunkowo późno, bo dopiero w 8 miesiącu życia chłopca. Rodziców postawiono przed wyzwaniem zgromadzenia kosmicznej kwoty w zaledwie kilka miesięcy…

Rdzeniowy zanik mięśni to choroba genetyczna, która zdarza się średnio raz na 10 tysięcy urodzin.

To może Cię zainteresować:  To urządzenie ułatwia pobieranie krwi. Koniec bólu i obaw w trakcie badania.

Zolgensma to lek, który jest jedyną szansą dla dzieci chorych na SMA do 2 roku życia. Chore niemowlęta mogą nie dożyć drugich urodzin. SMA stopniowo odbiera wszystkie siły, zdolność ruchu, jedzenie i oddychania.

Piekielnie drogi lek produkowany jest przez szwajcarski koncern Novartis. Koszt terapii to 2,1 miliona dolarów. W przypadku dzieci z Polski dochodzą jeszcze koszty podróży i pobytu w USA.

 

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL już od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
36
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz