Home Kategorie Ludzie Śmiertelna choroba atakuje. Małgorzata Kożuchowska błaga o pomoc. Sytuacja jest tragiczna.

Śmiertelna choroba atakuje. Małgorzata Kożuchowska błaga o pomoc. Sytuacja jest tragiczna.

Śmiertelna choroba atakuje. Trwa wyścig z czasem. O pomoc prosi Małgorzata Kożuchowska.

Franio choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), a jego szansa na życie kosztuje 9 milionów złotych.

Franio Marcinkowski to najstarsze dziecko w Polsce z SMA typu 1. Najstarszy, chociaż ma zaledwie 15 miesięcy. Chłopiec pochodzi z Namysłowa. Jego stan jest bardzo poważny, trwa wyścig z czasem.

Matka Frania mówi:

– „W ciągu 7-tygodniowego pobytu na OIOM-ie żegnaliśmy się z nim kilka razy… Nie potrafię wyrazić co wtedy czułam, strach był paraliżujący.”

Choroba zabiera Frankowi możliwość poruszania się, zabija odporność, wyłącza funkcje życiowe i każdy dzień przybliża go do śmierci. Jedyne co może pomóc to bardzo droga terapia, którą trzeba zastosować nim chłopiec skończy 2 lata. Czasu jest mało, a rodzicom pozostało do zebrania jeszcze ponad 4 miliony złotych.

Chociaż udało się zrobić naprawdę wiele i zgromadzić ponad 5 milionów złotych, to wciąż mało… za mało, żeby uratować życie dziecka.

Frania może ocalić tylko terapia najdroższym lekiem na świecie! Bez pomocy ludzi dobrej woli, zebranie wymaganej kwoty 9 milinów złotych jest po prostu niemożliwe.

To może Cię zainteresować:  Mateusz Damięcki zbiera pieniądze dla śmiertelnie chorego dziecka skacząc na skakance.

Do drużyny Frania przyłączają się znane osoby. O pomoc dla chłopca zaapelowała Małgorzata Kożuchowska. W filmie opublikowanym na facebookowym profilu, znana aktorka mówi:

– „Franiu, trzymaj się! Życzę Ci bardzo dużo zdrowia. Całusy wielkie.”

Mimo wszelkich wysiłków, tempo zbiórki ostatnio zwolniło, a dla małego Frania liczy się każdy dzień. Chorobę wykryto stosunkowo późno, bo dopiero w 8 miesiącu życia chłopca. Rodziców postawiono przed wyzwaniem zgromadzenia kosmicznej kwoty w zaledwie kilka miesięcy…

Rdzeniowy zanik mięśni to choroba genetyczna, która zdarza się średnio raz na 10 tysięcy urodzin.

Zolgensma to lek, który jest jedyną szansą dla dzieci chorych na SMA do 2 roku życia. Chore niemowlęta mogą nie dożyć drugich urodzin. SMA stopniowo odbiera wszystkie siły, zdolność ruchu, jedzenie i oddychania.

Piekielnie drogi lek produkowany jest przez szwajcarski koncern Novartis. Koszt terapii to 2,1 miliona dolarów. W przypadku dzieci z Polski dochodzą jeszcze koszty podróży i pobytu w USA.

 

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
36
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz