Home Kategorie Poruszające 9-latek chciał się zabić, bo dzieci dokuczały mu w szkole. Poprosił o nóż.

9-latek chciał się zabić, bo dzieci dokuczały mu w szkole. Poprosił o nóż.

Yarraka Bayles, matka niskorosłego chłopca, pochodząca z Quuensland, dostała wielkie wsparcie od internautów po tym, jak na żywo transmitowała rozpacz 9-latka, będącą efektem ciągłego prześladowania.

Bayles opowiedziała w mediach o tym, jak w środę pojechała odebrać syna ze szkoły Brisbane’s Carina State School. Zobaczyła, jak inny uczeń dokuczał Quadenowi z powodu niskiego wzrostu. Quaden przyszedł na świat z achondroplazją, czyli formą karłowatości.

Po powrocie do samochodu zmartwiona matka zaczęła nagrywać, jak jej syn cierpi przez szykanowanie. Liczyła na to, że materiał zachęci rodziców do podjęcia działań przeciwko nieustannemu znęcaniu się nad Quadenem. Matka chłopca mówi w filmie o tym, jaki jest cel nagrania materiału.

– „Właśnie odebrałam syna ze szkoły, byłam świadkiem jak go nękano, zadzwoniłam do dyrektora i chcę, żeby wszyscy ludzie wiedzieli co się dzieje – rodzice, wychowawcy, nauczyciele – taki jest efekt dokuczania.”

Bayles wyjaśniła w filmie, że drwiny i dokuczanie bardzo źle wpływają na jej syna i sprawiają, że coraz częściej myśli o odebraniu sobie życia.

– „Wystarczy jedna chwila. Zastanawiacie się, dlaczego dzieci się zabijają.”

Zalany łzami Quaden powiedział w wideo:

– „Chcę tylko teraz umrzeć. Daj mi nóż, chcę się zabić.”

Od czwartku filmik został wyświetlony ponad 4 miliony razy i otrzymał 96 586 reakcji na platformie społecznościowej. Znane osoby, w tym gwiazdy sportu, obiecały udzielić wsparcia Quaden’owi. Aborygen, artysta Allan Mckenzie podarował mamie Quaden’a wydruk swojego słynnego utworu zatytułowanego „With Her Her Can”.

– „To jedna z najsmutniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem.”

W sprawę włączył się także znany komik Rob Shehadie.

– „To najtrudniejszy film, jaki obejrzałem. 9-letni chłopiec, który chce się zabić z powodu zastraszania w szkole. Co się dzieje z tym światem? Zbierzmy pieniądze dla Quaden’a i pokażmy mu, że nie wszyscy są przeciwko niemu.”

Głos zabrała także działaczka społeczna Nessa Turnbull-Roberts:

– „Znęcacie się nad jednym z nas, znęcacie się nad nami wszystkimi. Stoimy przy tobie Quaden i potrzebujemy cię tutaj, na ziemi.”

Leigh Matthews zaapelował o wprowadzenie długoterminowego planu mającego na celu zaprzestanie dyskryminacji osób o niskim wzroście. Matka chłopca mówi w filmie:

– „Taki wpływ mają rówieśnicy na dziewięcioletnie dziecko, które chce po prostu iść do szkoły, zdobyć wykształcenie i dobrze się bawić. Ale każdego cholernego dnia coś się dzieje. Kolejny odcinek, kolejne zastraszanie, kolejne drwiny.”

Film spotkał się również ze słowami krytyki ze strony przeciwników, jednak kobieta była na to przygotowana.

– „Poradziłam sobie z tym. Dwa razy zastanawiałam się nad usunięciem nagrania, ale chciałam, żeby ludzie zobaczyli, jaki jest efekt znęcania się. Jeśli nie wypowiem się w jego imieniu to kto to zrobi?”

Bayles dodała, że w szkołach należy podnosić świadomość na temat niepełnosprawności i przeciwdziałać dyskryminacji w celu ratowania życia.

– „Nikt nie zna bitew, które toczymy na osobności. Zwykle dzielę się wszystkimi pozytywnymi wydarzeniami, ale należy zająć się także tymi sprawami.”

Quaden został usunięty ze szkoły i prawdopodobnie będzie się teraz uczył w domu. Bayles powiedziała, że nie obwinia żadnego konkretnego dziecka, ale chce, aby szkoła podjęła działania w celu edukowania uczniów i rodziców na temat skutków zastraszania.

Przejazd autem po torze
Przejazd autem po torze
85,00 zł
99,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Wyścigowa jazda sportowym autem po torze od 85 zł. z Super-Cars.pl - Przejażdżki super autami – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
21
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz