Home Kategorie Ludzie Kidawa-Błońska: „Facet z facetem nie może mieć dziecka, po co zadaje pan takie pytanie”.

Kidawa-Błońska: „Facet z facetem nie może mieć dziecka, po co zadaje pan takie pytanie”.

Małgorzata Kidawa-Błońska starała się omijać niewygodne pytania światopoglądowe na spotkaniu z kołem gospodyń wiejskich w Międzyrzeczu. Jak jej poszło?

W internecie nic nie ginie i nigdy nie da się przewidzieć, co i kiedy zyska na popularności. Na przykład w sztabie kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nikt pewnie nie pomyślał, że w lutym 2020 roku w sieci popularne stanie się nagranie z września zeszłego roku.

Kidawa-Błońska nie była jeszcze wtedy kandydatką na prezydenta. Właściwie nigdy nie była nawet kandydatką na kandydatkę.

Popularność nagrania wynika zapewne stąd, że Kidawa-Błońska raczej się na nim nie popisała. Zapytana o poglądy na temat par gejowskich, pragnących mieć dziecko, odpowiedziała, zresztą niezbyt uprzejmie:

– „Facet z facetem nie może mieć dziecka, po co zadaje pan takie pytanie.”

Gdyby rodzicielstwo sprowadzało się wyłącznie do zapłodnienia, to rzeczywiście takie stwierdzenie ma sens. Jak można się domyślać, Kidawa-Błońska chciała w zarodku zdusić niewygodne pytania o adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Dalej nie było lepiej. Zapytana o prawa LGBT, Kidawa-Błońska odpowiedziała nerwowo:

– „Ja niczego nie popieram. Są w Polsce ludzie, którzy tacy są. I to nie jest tak, że tacy ludzie nagle się pojawili. Odkąd jest człowiek, są tacy ludzie, którzy tacy są. Oni są, żyją wśród nas i powinniśmy traktować ich normalnie.”

Cóż, deklaracja „ja niczego nie popieram” to chyba najgorsze, co można usłyszeć z ust polityka ubiegającego się o stanowisko głowy państwa…

Polsko-amerykańskie rodeo smaków
Polsko-amerykańskie rodeo smaków
99,99 zł
134,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Polsko-amerykańskie rodeo smaków: uczta dla 2 osób od 99,99 zł i więcej w restauracji Polskie Ranczo

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz