Home Kategorie News Koronawirus zaatakował Włochy. Są ofiary śmiertelne i tysiące osób w izolacji.

Koronawirus zaatakował Włochy. Są ofiary śmiertelne i tysiące osób w izolacji.

Wirus z Wuhan zabił już dwóch obywateli Włoch. Mieszkańcom 10 włoskich miast zakazano opuszczania domów, a tysiące osób jest pod kwarantanną.

78-letni mężczyzna i niezidentyfikowana do tej pory kobieta zmarli w północno-wschodnich Włoszech. Ich śmierć wywołała panikę wśród osób mieszkających w Lombardii. Zamknięto sklepy, biura i domy kultury. Koronawirus zabił już ponad 2 tys. osób i zaraził prawie 80 tys. na całym świecie.

Dwóch pacjentów z koronawirusem we Włoszech zmarło. Ich śmierć była powodem zamknięcia 10 miast w północno-wschodniej Lombardii. 50 tys. osób zostało poproszonych o pozostanie w domach.

Jako pierwszy zmarł 78-letni ojciec trójki dzieci. Miało to miejsce w piątek w szpitalu w Padwie. Adriano Trevisan, emerytowany murarz, trafił do szpitala z zupełnie innego powodu niż wirus.

Według włoskiej agencji prasowej Ansa drugą pacjentką, która zmarła przez koronawirusa, była starsza kobieta. Jej śmierć spowodowała zamknięcie sklepów, biur i domów kultury w Casalpusterlengo.

To może Cię zainteresować:  Dzieci rozpoczną wakacje jeszcze wcześniej. Przełożono datę zakończenia roku szkolnego.

Setki osób, które miały kontakt z około 25 osobami zarażonymi chorobą, pozostają w izolacji w oczekiwaniu na wyniki testu. Załoga włoskiej obrony cywilnej rozłożyła obóz składający się z wielkich namiotów przed zamkniętym szpitalem w Veneto, aby badać personel medyczny pod kątem wirusa.

Pierwszym zamkniętym miastem było Codogno z populacją15 tys. osób. 3 osoby zostały tam zdiagnozowane z wirusem. W tym 38-letni mężczyzna i jego żona, która jest w 8 miesiącu ciąży.

Mężczyzna, który pracuje dla Unilever w Lodi zaraził się wirusem po spotkaniu z przyjacielem, który niedawno wrócił z Chin. Mężczyźni spotkali się w barze. Podobno jego stan jest stabilny. Przebywa w szpitalu.

Później okazało się, że jego przyjaciel  z klubu piłkarskiego, syn właściciela baru w Codognie, również uzyskał pozytywne wyniki. Taj samo jak trzech innych stałych bywalców baru.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz