Home Kategorie News Kobieta po powrocie z Rzymu trafiła do szpitala. Lekarze podejrzewają zakażenie koronawirusem.
5.48K

Kobieta po powrocie z Rzymu trafiła do szpitala. Lekarze podejrzewają zakażenie koronawirusem.

Koronawirus w Bielsku-Białej? Mieszkanka tego miasta niedawno wróciła z Rzymu. Kobieta zauważyła u siebie niepokojące objawy i zgłosiła się do szpitala.

Lekarze podejrzewają koronawirusa. Przyjęli ją do placówki i odizolowali od reszty pacjentów.

Kobieta, która wróciła z Rzymu jest podejrzana o zarażenie się koronawirusem na terenie Włoch. Do placówki bielskiego szpitala wojewódzkiego zgłosiła się sama. Występowały u niej objawy paragrypowe.

Ze względu na podejrzenie zarażenia koronawirusem, pacjentkę odizolowano od reszty. Informację o przyjęciu kobiety, która wróciła z Włoch, potwierdziła rzeczniczka placówki Anna Szafrańska:

– „Kobieta wróciła z Rzymu. W niedzielę miała dolegliwości infekcyjne i gorączkę. W poniedziałek pojawiła się w SOR-ze z objawami paragrypowymi. Nie miała kontaktu z innymi pacjentami. Została natychmiast odizolowana w specjalnie do tego wyznaczonym pomieszczeniu w szpitalu.”

Poinformowano, że personel medyczny udziela obecnie pomocy kobiecie. Każdy z nich nosi w specjalny kombinezon, który ma zapobiec ewentualnego zarażeniu.

To może Cię zainteresować:  Dramat Małgorzaty Rozenek podczas kwarantanny. „Brwi rosną mi już na czoło!”

Jak przekazała rzecznik placówki Anna Szafrańska:

– „Część SOR-u, gdzie przebywała, została zamknięta, aby przeprowadzić dezynfekcję.”

Rzeczniczka wskazała też, że kobieta niedługo trafi do chorzowskiego szpitala. To tam znajduje się oddział zakaźny, gdzie będzie można jej odpowiednio pomóc.

We Włoszech panuje panika. W wyniku zarażenia groźnym wirusem na terenie kraju zmarło już 6 osób.

Chociaż w Rzymie nie potwierdzono jeszcze występowania choroby spowodowanej koronawirusem, Polka mogła się zarazić od osób migrujących z terenów zagrożonych.

W tym momencie nie wiadomo z iloma osobami miała kontakt kobieta po powrocie do kraju. Każdą z nich powinno się odizolować, do czasu otrzymania wyników od pacjentki.

Żniwo koronawirusa jest coraz większe. Poza Chinami zginęło już 26 osób: 8 w Iranie, 7 w Korei Płd., 3 w Japonii i 6 we Włoszech, 2 w Hongkongu, 1 na Filipinach, 1 na Tajwanie i 1 we Francji.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
27
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz