Home Kategorie News Nad Polskę nadciąga niż Zehna. Czeka nas załamanie pogody i gwałtowne oblodzenia.

Nad Polskę nadciąga niż Zehna. Czeka nas załamanie pogody i gwałtowne oblodzenia.

Nad Polskę nadciąga niż Zehna. Czeka nas załamanie pogody i gwałtowne oblodzenia.

Niż Zehna nad Polską. Nadciąga znad Wielkiej Brytanii, przez co możemy spodziewać się gwałtownych ochłodzeń i porywistych wiatrów. Czeka nas kolejne załamanie pogody.

W nocy powinniśmy przygotować się na deszcz ze śniegiem.

Po Yulii, która popsuła nam weekend silnym wiatrem i opadami deszczu, w pierwszej połowie ostatniego tygodnia lutego zawita do nas Zehna.

Niż baryczny zdążył już dać się we znaki Brytyjczykom, wywołując u nich silne i porywiste wiatry. Nad Polską pojawił się w nocy z poniedziałku na wtorek, ale dopiero w środę pokaże na co go stać.

W całym kraju można spodziewać się kolejno zachmurzeń, przejaśnień, deszczu i tak od nowa. Stałą cechą niżu Zehna jest bowiem… jego zmienność.

Możemy spodziewać się deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Opady wystąpią głównie na zachodzie i południowym wschodzie Polski.

Zehna powieje nieco słabiej niż wspomniana Yulia. Najwyższa prędkość wiatru spodziewana jest na wybrzeżu, ale nawet tam nie powinna przekroczyć 80 km/h. Na Bałtyku pojawi się zagrożenie sztormem. Gorzej będzie natomiast w górach, gdzie wiatr może osiągnąć 100 km/h.

To może Cię zainteresować:  Zima trzydziestolecia nadchodzi. „Obfite opady śniegu i nawet minus 20 stopni”. Czy wierzyć w te prognozy?

Będzie za to dość ciepło, choć tylko chwilowo. Dzisiaj termometry wskazywały od 10 do 12 stopni Celsjusza w centralnej i południowej części kraju. W środę temperatura spadnie jednak do 3 – 6 stopni, a w piątek czeka nas zaledwie 0 – 1 stopni na wschodzie, a około 3 stopni na zachodzie kraju.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz