Home Kategorie Jedzenie Mięso wycofane ze sklepów. Wykryto w nim niebezpieczną bakterię.

Mięso wycofane ze sklepów. Wykryto w nim niebezpieczną bakterię.

Sieć sklepów Aldi wycofuje „Mięsne specjały” po tym, jak wykryto w nich Salmonellę. Producent prosi o natychmiastowy zwrot zrażonego produktu. Nie należy go jeść, bo jest niebezpieczny dla zdrowia.

Sklep za pośrednictwem swojej strony poinformował, że w jednym z produktów „Mięsne specjały Mięso z kurczaka na pulpety 400” wykryto niebezpieczną bakterię Salmonelli. W efekcie nie należy go spożywać.

Mięso trzeba wyrzucić albo przenieść do sklepu. Każdy klient może oczekiwać zwrotu pieniędzy, nawet jeśli nie ma paragonu.

Oficjalny komunikat ze strony sklepu brzmi następująco:

„Prosimy o niezwłoczny zwrot do naszych sklepów artykułu MIĘSNE SPECJAŁY Mięso z kurczaka na pulpety 400. Kod kreskowy produktu to 5904170025878, z datą przydatności do spożycia 26.02.2020 i numerem partii 0711702, którego producentem jest Roldrob S.A. Należność za zakupiony towar zostanie Państwu zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu. W produkcie tym stwierdzono Salmonellę, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów.”

Zarażenie bakterią Salmonelli objawia się w ostrym zatruciu pokarmowym, związanym z biegunką oraz częstymi wymiotami.

Głównymi źródłami zarażenia jest spożywanie produktów zanieczyszczonych, np. odchodami zwierząt (drób, szczury, myszy). Mięso chorych zwierząt także jest potencjalnie niebezpieczne.

To może Cię zainteresować:  Czy wiesz, że pozycja w której śpisz wpływa na Twój stan zdrowia?

Wszelkie produkty, które zawierają surowe produkty odzwierzęce (mleko, jajka) także mogą zawierać Salmonellę. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę w kuchni, mycie produktów oraz poddawanie ich odpowiedniej obróbce cieplnej. Wysoka temperatura zabija groźne bakterie.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz