Home Kategorie Życie Sześcioraczki dostaną niemal 1 mln zł wsparcia od miasta. Teraz muszą poradzić sobie z hejtem…
4.68K

Sześcioraczki dostaną niemal 1 mln zł wsparcia od miasta. Teraz muszą poradzić sobie z hejtem…

Wsparcie dla sześcioraczków z Tylmanowej przyznane. Taka decyzję w poniedziałek podjął Sejmik Małopolski. Dzieci urodziły się 20 maja 2019 roku jako wcześniaki.

Dzięki tej pomocy będą mogły wziąć udział w rehabilitacji. Niestety z tego względu na rodzinę spadł hejt.

Dotychczas wielodzietna rodzina otrzymała prezent od premiera Morawickiego w postaci samochodu marki Volkswagen Transporter i wózków dla dzieci. Rodzice sześcioraczków mogą również liczyć na comiesięczne wypłaty 500+ na każde dziecko.

Dodatkowo władze województwa przekazały już wcześniej rodzicom sześcioraczków 485 tys. zł na wyprawkę dla dzieci i zatrudnienie opiekunek. Teraz lokalne władze postanowiły zwiększyć wysokość wsparcia do 919 tys. zł.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski tak uzasadnił decyzję:

– „Posiadanie tak licznego potomstwa to błogosławieństwo, ale także olbrzymie wyzwanie. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli rodzicom wychowywać pociechy bez trosk o ich najważniejsze potrzeby.”

Sześcioraczki z Tylmanowej przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży. Jest to pierwszy przypadek tak licznej ciąży mnogiej w Polsce. Rodzice spodziewali się przywitać na świecie pięcioro dzieci, jednak ku zaskoczeniu lekarzy w trakcie cesarskiego cięcia okazało się, że dzieci jest szóstka. Zgodnie z danymi statystycznymi sześcioraczki rodzą się wyjątkowo rzadko – średnio raz na 4,7 mld ciąż na świecie.

Pieniądze są rodzinie bardzo potrzebne, ponieważ przedwcześnie urodzone dzieci mają obniżoną odporność, co sprawia, że opieka nad nimi wiąże się ze szczególną ostrożnością. Cała szóstka kilka razy w tygodniu musi brać udział w rehabilitacji. Co więcej, dzieci wymagają codziennej stymulacji w domu.

Marta Malec-Lech z zarządu województwa wyjaśniła, że taka kwota pomoże w odciążeniu rodziców od części obowiązków.

– „Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tys. zł będą przekazane na rzecz rodziny, tak aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobową opiekę.”

Wiele osób zaczęło kwestionować wysokość kwoty, jaką przyznano rodzinie, uznając ją za zbyt wysoką i zwracając uwagę, że pieniądze zostały pobrane z ich podatków. Matka sześcioraczków odpowiedziała na Instagramie na nieprzychylne komentarze, tłumacząc, że przyjęła pieniądze, bo obawia się o przyszłość swoich pociech.

– „Nie wiesz co przyniesie jutro, czy Twoje dzieci będą chodzić, mówić i dobrze się rozwijać. Skorzystasz z tej pomocy mając świadomość że prawdopodobnie spłynie na ciebie kolejna fala hejtu? Ja skorzystałam, jestem tylko człowiekiem, a słowa ranią. Ale trzymam się jednego: dobro dzieci jest najważniejsze.”

21-etapowy zabieg pielęgnacyjny
21-etapowy zabieg pielęgnacyjny
109,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
21-etapowy ekskluzywny zabieg pielęgnacyjny na twarz, szyję i dekolt od 119,99 zł w Spa Derma

Twoja reakcja?

Super
Super
28
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz