Home Kategorie Film Paweł Królikowski nie żyje. „Zmarł dziś nad ranem”.

Paweł Królikowski nie żyje. „Zmarł dziś nad ranem”.

Wygląda na to, że świat aktorski pożegnał dziś Pawła Królikowskiego. Jak podaje SE.pl, aktor nie opuścił szpitala i zmarł dzisiaj nad ranem.

Cztery lata temu Królikowskiemu wycięto tętniaka mózgu, ale od tamtego momentu nie udało mu się wrócić do pełni sił. Niedługo po operacji zrezygnował z udziału w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

O pogarszającym się stanie zdrowia aktora mówiono od dawna. Ostatni raz do szpitala trafił w drugiej połowie grudnia i już go nie opuścił. W kwietniu skończyłby 59 lat.

– „Zmarł dziś nad ranem” – powiedział przyjaciel w rozmowie z SE.pl.

Fani spodziewali się już wcześniej, że aktor może z tego nie wyjść – sam mówił w wywiadach o swoim złym stanie zdrowia.

To może Cię zainteresować:  Dorota Gardias ma koronawirusa i jest w ciężkim stanie. Stacja TVN wydała oświadczenie

– „Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać” – mówił podczas ostatniego nagrania Twoja Twarz brzmi znajomo we wrześniu.

W ostatnich latach poza jury „Twoja twarz brzmi znajomo”, mogliśmy go oglądać między innymi w serialach „Druga Szansa”, „Belfer”, „Ojciec Mateusz” czy „W rytmie serca”. W 1987 roku skończył studia aktorskie w Krakowie, a jego pierwszą rolą był „Dzień Kolibra” w 1984 roku.

Królikowski pozostawił w żałobie żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, znaną m.in. z „Klanu” oraz dzieci – aktora Antka Królikowskiego, synów Jana i Ksawerego oraz córki Julię i Marcelinę.

To może Cię zainteresować:  W rodzinie Królikowskich zmiany. Antek zdobył się na piękny krok.

Widzowie zapewne znają tez jego brata, również cenionego aktora, Rafała Królikowskiego. Królikowscy uchodzą za jeden z najbardziej znanych i utalentowanych klanów aktorskich w Polsce.

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
59
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz