Home Kategorie News Kraków zorganizuje Eurowizję Junior 2020. Zawdzięczamy to Jackowi Kurskiemu.

Kraków zorganizuje Eurowizję Junior 2020. Zawdzięczamy to Jackowi Kurskiemu.

Wszystko wskazuje na to, że konkurs Eurowizji Junior 2020 odbędzie się w Krakowie. Miały już miejsce rozmowy prezydenta Jacka Majchrowskiego z prezesem TVP, Jackiem Kurskim.

Na razie jeszcze nie wiadomo ile pieniędzy miasto przekaże na organizację wydarzenia.

W trakcie sobotnie go finału 3 edycji muzycznego show „The Voice Kids”. Jacek Kurski przed wręczeniem Marcinowi Maciejczakowi nagrody za pierwsze miejsce, zapytał widzów i osoby obecne w studio czy chciałby, aby Polska po raz drugi organizowała Eurowizję Junior.

– „Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? W takim razie ja się biorę do roboty! A wy słuchajcie komunikatów Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych dni.”

Prezenter Tomasz Kammel był bardzo podekscytowany ogłoszeniem Jacka Kurskiego i dopytywał o szczegóły. Na pytanie, czy sprawy związane z Eurowizją zaszły daleko, prezes TVP odpowiedział tajemniczo:

– „Zaszły bardzo daleko.”

Z roku na rok, dzięki różnego rodzaju programom muzycznym w polskiej telewizji, możemy odkryć niezwykłe talenty wśród wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci, przez dorosłych, a na seniorach kończąc.

Polska rozwija się muzycznie, a niedługo będziemy mieć szansę ponownie przedstawić swój potencjał na arenie międzynarodowej.

Jak poinformował pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury, Rafał Piaskowski, jest wysoce prawdopodobne, że Kraków będzie organizował konkurs Eurowizji Junior w tym roku.

To może Cię zainteresować:  Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby jurorzy tak szybko naciskali te przyciski! 13-latka zaskoczyła ich swoim głosem!

– „Rzeczywiście doszło do rozmowy prezesa TVP z prezydentem Jackiem Majchrowskim i wszystko wskazuje na to, że w listopadzie 2020 TVP ponownie będzie organizatorem Eurowizji Junior.”

Co więcej, Piaskowski zaznaczył, że nastąpiła już rezerwacja terminów przez prezesa Tauron Areny pod kątem organizacji tego wydarzenia.

– „W najbliższych dniach ma dojść do spotkania producenckiego, aby określić szczegóły.”

Niestety do tej pory nie możemy poszczycić się równie dobrymi wynikami w przypadku Eurowizji dla dorosłych. W tym roku TVP wyłoniła reprezentanta Polski za pomocą programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”. Kandydaci byli oceniani przez jury składające się z byłych reprezentantów Polski na Eurowizji: Michała Szpaka , Cleo i Gromee’go oraz widzów.

Ostatecznie widzowie zdecydowali, że w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 Polskę będzie reprezentować zwyciężczyni 10. edycji programu „The Voice of Poland”, Alicja Szemplińska z piosenką „Empires”. Dla przypomnienia, w 2019 roku polski kandydat został wybrany w wewnętrznym głosowaniu. Był to wówczas zespół ludowy Tulia, który na Eurowizji zaliczył spektakularną porażkę, zajmując zaledwie 11. lokatę.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz