Home Kategorie Sport Robert Lewandowski ma pękniętą kość po ostatnim meczu. Kibice są w szoku.

Robert Lewandowski ma pękniętą kość po ostatnim meczu. Kibice są w szoku.

Kontuzja Roberta Lewandowskiego została potwierdzona przez klub. Piłkarz będzie wyłączony z gry na kilka tygodni. Kibice są zdruzgotani.

Lewandowski doznał kontuzji w trakcie wtorkowego meczu Ligi Mistrzów z Chelsea. Nie zrezygnował jednak z dalszej gry. Polak popisał się dwiema asystami oraz bramką. Bayern ostatecznie wygrał 3:0.

Niestety uraz, którego doznał wyklucza go z kolejnych meczów w Bundeslidze oraz rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea.

Jak podano w komunikacie, Lewandowski doznał poważnego urazu kolana. W środę przeszedł badania i okazało się, że doszło do pęknięcia krawędzi lewej goleni, stąd też trzeba będzie założyć gips na około 10 dni.

To może Cię zainteresować:  Dowiedz się jak Ryan Reynolds wyrzeźbił swoje ciało superbohatera

Lewandowski będzie musiał pauzować. Czeka go co najmniej cztery tygodnie przerwy od gry.

Konieczna będzie też rehabilitacja i dopiero po niej piłkarz będzie mógł wrócić na boisko. Oznacza to, że zabraknie go w meczach polskiej reprezentacji. Pod koniec marca nasi piłkarze spotkają się w meczach towarzyskich z Finlandią i Ukrainą.

Teoretycznie Lewandowski mógłby zagrać mecze towarzyskie w reprezentacji, ale wątpliwe, aby kapitan naszej drużyny chciał ryzykować odnowienie urazu. Wśród naszych reprezentantów wcześniej poważnej kontuzji doznał już Dawid Kownacki.

Miejmy nadzieję, że Robert Lewandowski szybko powróci na murawę i zobaczymy go na Euro 2020 w pełnej krasie.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz