Home Kategorie Film Ostatnie, niepublikowane dotąd słowa Królikowskiego. Przed śmiercią udzielił osobistego wywiadu.

Ostatnie, niepublikowane dotąd słowa Królikowskiego. Przed śmiercią udzielił osobistego wywiadu.

Ostatnie, niepublikowane dotąd słowa Królikowskiego. Przed śmiercią udzielił osobistego wywiadu.

W mediach szerokim echem odbiła się wiadomość o śmierci kochanego przez widzów aktora, Pawła Królikowskiego.

Jego odejście to wielki cios nie tylko dla rodziny, ale i wielu gwiazd polskiego showbiznesu. Postanowiliśmy podzielić się ostatnimi słowami jakimi aktor podzielił się z prasą.

Paweł Królikowski przegrał trwającą kilka lat walkę z chorobą. 58-letni aktor do ostatnich chwil mógł liczyć na wsparcie ze strony najbliższych, którzy nieprzerwanie trwali przy nim. Żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska, dzieci i dalsza rodzina robili, co mogli, aby umilić mu ostatnie chwile na Ziemii. Dla Pawła Królikowskiego bliscy zawsze byli najważniejsi. Mówił o tym w ostatnim udzielonym, do tej pory niepublikowanym wywiadzie w 2019 roku. Nazywał siebie szczęściarzem i cieszył się, że życie ułożyło się dla niego w tak pomyślny sposób.

– „Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny.”

Nawet, gdy wiedział już, że stan jego zdrowia jest daleki od perfekcyjnego, nie tracił pogody ducha. Pomimo pogarszającego się samopoczucia, nadal pełnił funkcję jurora w telewizyjnym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

To może Cię zainteresować:  Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała zdjęcie ze zmarłym mężem. "Wspomnienie"

– „Nie mogę też zapomnieć, że wspiera mnie produkcja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Polsat. To nie są obojętne dla mnie osoby i ja nie jestem im obojętny. Pracujemy razem od pięciu lat, więc staliśmy się jedną wielką rodziną. Kaśka Skrzynecka, Kacper Kuszewski, Małgosia Walewska – oni są wszyscy fantastyczni. Znamy się nie od dziś.”

Królikowski bardzo dobrze czuł się na planie produkcji i niejednokrotnie podkreślał, że ekipa telewizyjna bardzo go wspiera.

– „Jesteśmy wesołą kompanią, to są naprawdę świetni kumple, rozumiem się z nimi bez słów. W pracy w telewizji nie zawsze spotyka się fajnych ludzi, a ja jestem szczęściarzem. Mam wokół siebie wartościowe osoby, na których zawsze mogę polegać, szczególnie teraz, gdy nie czuję się najlepiej.”

Królikowski starał się omijać przykry temat choroby. W ostatnim swoim wywiadzie zdradził jednak kilka szczegółów ze swojego życia. Przyznał, że nowotwór jest dla niego ogromnym obciążeniem psychicznym, które odbiera komfort życia.

To może Cię zainteresować:  To już 4 miesiące dokąd odszedł Królikowski. Jego problemy zdrowotne rozpoczęły się od ugryzienia kleszcza.

– „Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie.”

Niedawno Królikowski podjął decyzję o złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku. Wyrazy smutku z powodu odejścia aktora złożył sam Prezydent Andrzej Duda.

Kurs online: Specjalista social media
Kurs online: Specjalista social media
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. social media z certyfikatem za 69 zł z firmą Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz