Home Kategorie Niesamowite Głośna przepowiednia Faustyny dotycząca Polski. Czy niedługo się spełni?

Głośna przepowiednia Faustyny dotycząca Polski. Czy niedługo się spełni?

W tym roku mija 20 lat od kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego miłosierdzia. Warto przypomnieć jej najsłynniejszą przepowiednie dotyczącą Polski, którą usłyszała od Jezusa.

26 lutego do księgarń trafiła biografia św. Faustyny autorstwa dr historii Ewy K. Czaczkowskiej, autorki wielu książek o tematyce historyczno-religijnej. Autorka przypomina okoliczności pierwszego objawienia i historię słynnego obrazu przedstawiającego Jezusa.

22 lutego 1931 roku siostra Faustyna była w klasztorze w Płocku. Wieczorem w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu po powrocie do swojej celi zastała w niej Jezusa. To spotkanie opisała w swoim dzienniku.

– „Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały.”

Relację Faustyny potwierdziły inne zakonnice mieszkające wtedy w płockim klasztorze. Wspomniały, że widziały tajemniczą światłość, która biła z okien jej celi.

Od tamtej pory spotkania siostry Faustyny z Jezusem przybrały na częstotliwości. Stopniowo przyszła święta poznawała przyszłość. Jedno z objawień dotyczyło jej własnej kanonizacji:

To może Cię zainteresować:  20 niesamowitych rzeczy, o których z pewnością nie uczyliście się w szkole

– „Nagle ujrzałam świętego Piotra, który stanął pomiędzy ołtarzem i Ojcem Świętym. Co mówił święty Piotr – nie mogłam słyszeć, lecz poznałam, że Ojciec Święty rozumiał mowę jego.”

W marcu 1937 roku siostra Faustyna wiedziała już na pewno, że zostanie kanonizowana. Zdawała sobie sprawę również z tego, że będzie to proces bolesny.

– „Wtem jacyś duchowni, których nie znam, zaczęli mnie badać i upokarzać, a raczej to, com napisała, lecz widziałam, jak Jezus sam bronił mnie i dawał zrozumienie, czego nie wiedzieli.”

Jak ujawniła św. Faustyna, Jezus podzielił się z nią informacjami na temat przyszłości Polski. Zakonnica już w 1938 roku wiedziała, że wybuchnie II wojna światowa, okrutniejsza od wszystkich dotychczasowych wojen.

W rozmowach z innymi siostrami ujawniła, że miała widzenia wielkich zniszczeń, prześladowań i eksterminacji. Jak wyznała księdzu Sopoćce, w objawieniach widziała Polaków wywożonych na wschód i zachód.

Na szczęście Jezus obiecał jej, że będzie czuwał nad naszym krajem, ponieważ wiąże z nim specjalne plany. Te słowa to tej pory pozostają najsłynniejszą przepowiednią dotyczącą konkretnie Polski:

– „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.”

Twoja reakcja?

Super
Super
58
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
35
Smutny
Smutny
26
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz