Home Kategorie News Sztorm Jorge uderzył w Irlandię. Jego siła była tak ogromna, że przewróciła ciężarówkę.

Sztorm Jorge uderzył w Irlandię. Jego siła była tak ogromna, że przewróciła ciężarówkę.

Sztorm Jorge uderzył w Irlandię z potężną siłą. Teraz zagrożona jest Wielka Brytania.

To już czwarty tydzień burzliwej pogody na Wyspach. Sztorm Jorge wywołał ostrzeżenia pogodowe, które rozciągały się od Kornwalii po północną Szkocję i Irlandię Północną.

Met Office podało, że w wyższych rejonach Szkocji przewidywane są stałe opady śniegu, w niektórych miejscach sięgające 30 cm.

Ulewny deszcz przeszedł na początku lutego wraz ze sztormem Ciara i trwał w trakcie sztormu Dennis. Teraz sztorm Jorge spowodował rekordowe poziomy rzek, w wyniku których setki strażaków pracowało nad ochroną przeciwpowodziową.

W sobotę w Wiltshire zamknięto drogi, a kilkunastu ludzi było ratowanych z samochodów pozostawionych w wodzie. Most Ouse w Humberside zamknięto dla pojazdów o wysokich bokach, a ograniczenie prędkości obniżono do 40 km/h.

Galway to hrabstwo w Irlandii, w którym prędkość wiatru osiągnęła nawet 133 km/h. Nic dziwnego, że był on w stanie przewrócić ciężarówkę.

To może Cię zainteresować:  Smog nad Polską. Czarne punkty na mapie.

Na szczęście kierowcy nic się stało i uzyskał on pomoc od osoby, która jechała za nim. Irlandzka policja apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach i zrezygnowaniu z podróży, które nie są absolutnie konieczne.

Poziom rzek przekroczony jest o 1,6 metra, a kilka tysiące akrów ziemi uprawnej znajdują się pod wodą. Występują też lokalne zalania piwnic oraz terenów budowlanych. Ogromna część sklepów została zamknięta z powodu opóźnień dostaw i braku produktów.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz