Home Kategorie Ludzie Nowe fakty w sprawie Pawła Królikowskiego. Rodzina wcześniej nie chciała o tym wspominać.

Nowe fakty w sprawie Pawła Królikowskiego. Rodzina wcześniej nie chciała o tym wspominać.

Dopiero po śmierci aktora media obiegła wieść o tym w jakim stanie faktycznie był przez ostatnie miesiące. Od dłuższego czasu nie było dobrze…

Paweł Królikowski trafił do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie 20 grudnia 2019 roku. Jego stan był wtedy określany jako poważny. Sam aktor mówił, że walczy z nowotworem. W ostatnim wywiadzie wspominał:

– „Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przyszedł taki moment, żeby przeżyli tę chorobę i zyskali znowu zdrowie.”

Aktora znanego m.in. z roli Kusego w serialu „Ranczo” wspierała rodzina oraz przyjaciele z planu. Niestety, Paweł Królikowski przegrał walkę z chorobą.

To może Cię zainteresować:  Antek Królikowski z mamą we wspólnym wywiadzie: „Zagościła u nas pustka”. Poruszająca rozmowa w Dzień Dobry TVN.

W styczniu próbowano pomóc Królikowskiemu poprzez kolejną operację. Niestety nie przyniosła ona pożądanych efektów i lekarze wprowadzili aktora w śpiączkę farmakologiczną.

Celem takiego działania jest ochrona i kontrola dynamiki ciśnienia w mózgu. Wprowadzenie w śpiączkę farmakologiczną pozwala również na zmniejszenie zapotrzebowania mózgu na tlen do minimum. Dzięki temu organizm może skupić się na podtrzymaniu podstawowych funkcji życiowych.

Jak ustalił SuperExpress, aktor leżał na oddziale intensywnej terapii i był w śpiączce przez miesiąc.

Paweł Królikowski walczył z guzem mózgu. Większość takich nowotworów jest nieoperacyjnych. Aktor już cztery lata temu uniknął śmierci, gdy na czas zoperowano mu tętniaka. Tej ostatniej walki jednak nie wygrał.

To może Cię zainteresować:  W rodzinie Królikowskich zmiany. Antek zdobył się na piękny krok.

Według SuperExpressu, Królikowski nie był w stanie sam oddychać, więc przy życiu musiał go podtrzymywać specjalistyczny sprzęt.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego. I chociaż nie znamy jeszcze oficjalnej daty pogrzebu, aktora pożegnało wiele gwiazd telewizji.

Wpis w mediach społecznościowych zamieścił również prezydent Andrzej Duda:

– „Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego – Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka – życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP.”

Oczyszczanie i nawilżanie twarzy
Oczyszczanie i nawilżanie twarzy
49,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet oczyszczająco-nawilżający na twarz za 49 zł i więcej opcji w Medical & Beauty Institute

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
85
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz