Home Kategorie Ludzie Tragiczny wypadek Darii Pikulik. Gdy kolarka zaliczyła upadek, rywalka najechała jej na głowę.

Tragiczny wypadek Darii Pikulik. Gdy kolarka zaliczyła upadek, rywalka najechała jej na głowę.

W trakcie mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Berlinie, reprezentantka Polski upadła na tor. Po chwili na głowę leżącej Polki najechała rywalka. Wyglądało to bardzo groźnie.

Madison to konkurencja, w której zawodnicy startują parami. Jeden z zawodników należących do drużyny zdobywa punkty na kolejnych okrążeniach. Wtedy drugi zawodnik może odpocząć, trzymając się tyłu.

Później następuje zmiana. To sprawia, że na torze nie brakuje emocji. Jest rywalizacja, ale i pomoc wewnątrz drużyny. Zawodnicy rywalizują między zespołami o jak najlepsze ustawienie.

Daria Pikulik to polska kolarka, która w miniony piątek zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym w omnium. W sobotę przystąpiła do wyścigu w madisonie.

Polska kolarka jechała wraz z Nikol Płosaj. Do wypadku doszło na 92 okrążenia przed metą. Sytuacja była bardzo dynamiczna i trwała sekundy. Widok mrozi krew w żyłach.

Wskutek kolizji Daria upadła. Chwilę później jedna z rywalek najechała jej na głowę. Sytuacja wyglądał makabrycznie. Mimo to, wyścig trwał dalej.

I chociaż trudno w to uwierzyć, polska zawodniczka pozbierała się w ekspresowym tempie i zdołała dokończyć wyścig! Biorąc pod uwagę koszmarne zdarzenie, kolarka pokazała imponującego ducha walki. A dzięki swojej wytrwałości i sile, przypieczętowała awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Nikol i Daria w sobotnim wyścigu ostatecznie zajęły siódme miejsce.

Pole dance: 4 lub 8 zajęć
Pole dance: 4 lub 8 zajęć
69,99 zł
140,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Pole dance: 4 zajęcia dla 1 osoby za 69,99 zł i więcej opcji w Akademii Pole Dance w Bydgoszczy (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz