Home Kategorie Jedzenie Popularne mrożonki wycofane ze sklepów. Znaleziono w nich groźną bakterię.

Popularne mrożonki wycofane ze sklepów. Znaleziono w nich groźną bakterię.

Skażone mrożonki w Aldi. Sklepy wycofują popularne „warzywa na patelnię” marki ALL SEASONS. Wykryto w nich bakterię listeria monodytogenes. Jakie choroby wywołuje?

Sieć sklepów Aldi wpadła w panikę po tym, jak w mrożonkach marki ALL SEASONS wykryto groźną bakterię wywołującą listeriozę.

Wszystkim, którzy kupili te produkty Aldi rekomenduje zwrot do sklepu i zapewnia, że wszystkie mrożonki zostaną przyjęte bez konieczności okazywania dowodu zakupu.

Producent Adram S.A. Zapewnia, że inne produkty firmy są całkowicie bezpieczne, co potwierdziły badania.

To może Cię zainteresować:  Codziennie rano jedz te 2-składnikowe naleśniki i patrz, jak znika Twoja tkanka tłuszczowa!

Wykryta w mrożonkach bakteria listeria monocytogenes może powodować chorobę zakaźną – listeriozę. Najbardziej niebezpieczna jest ona dla seniorów, kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

Listerioza jest bardzo groźną chorobą. Może przebiegać pod postaciami: posocznicy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenia mózgu, ropni mózgu, a nawet wywoływać zapalenie wsierdzia, stawów, otrzewnej, gałek ocznych i płuc.

Nie wiadomo, jak doszło do skażenie wyprodukowanych tej zimy partii mrożonek.

Adram S.A uspokaja, że przebadał wszystkie produkty swojej firmy i gwarantuje, że bakterię zawierają tylko te „warzywa na patelnię”.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
18

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz