Home Kategorie Poruszające W szpitalu zmarło 3-miesięczne dziecko. Lekarze za późno podali mu antybiotyk.

W szpitalu zmarło 3-miesięczne dziecko. Lekarze za późno podali mu antybiotyk.

Szpital odpowie za śmierć dziecka, która była efektem rażącego zaniedbania. Lekarze zbagatelizowali stan 3-miesięcznego chłopca, który trafił tam z wysoką gorączką.

3-miesięcznego Lewysa do szpitala przywieźli rodzice, którzy zaniepokoili się wysoką temperaturą. Kristy Link i Aidan Crawford, mieszkańcy Walii, zabrali syna do Szpitala Uniwersyteckiego w Cardiff.

Niestety ich zdaniem personel medyczny zbagatelizował stan dziecka. Przez 6 godzin nikt nie podał mu żadnego leku.

Śledztwo wykazało, że dziecko znajdowało się we wczesnym stadium choroby meningokokowej i w porę podane antybiotyki najprawdopodobniej uratowałyby mu życie. Lekarze zdecydowali się jednak na to dopiero po sześciu godzinach. Było już za późno. Następnego dnia chłopiec zmarł z powodu sepsy.

Lekarz sądowy przychylił się do opinii rodziców dziecka, że szpital dopuścił się rażącego zaniedbania, zwlekając tak długo z podaniem leków. Jak wyznała matka dziecka, zdecydowali się z partnerem dochodzić sprawiedliwości w sądzie po to, by nie ucierpieli kolejni pacjenci.

– „W miarę upływu czasu otrzymywaliśmy coraz więcej informacji na temat działań, które powinny były zostać podjęte przez lekarzy. Gdyby zrobili wszystko we właściwym czasie, gdyby bardziej zainteresowali się stanem Lewysa niż uzyskaniem zadowalających wyników testów, nie musielibyśmy teraz przez to wszystko przechodzić. Chcemy tylko sprawić, żeby szpital zrozumiał swoje błędy i żeby więcej się nie powtórzyły.”

Ostatecznie sąd uznał, że doszło do śmierci z przyczyn naturalnych, do których przyczyniło się zaniedbanie ze strony personelu szpitala.

Jak ujawniła przełożona pielęgniarek Ruth Walker w rozmowie z mediami, personel przeprosił ze „niepowodzenie w leczeniu i opiece, którą zapewnił Lewysoi”. Przekonywała również, że podjęto wszelkie kroki i rozpoczęto dochodzenie wewnętrzne w celu zapobiegania takim tragediom.

– „Pomoże to usprawnić procedury w przypadku wszystkich pacjentów z podejrzeniem sepsy.”

Skok ze spadochronem w tandemie
Skok ze spadochronem w tandemie
719,99 zł
360 dni
do końca oferty!
Skok ze spadochronem w tandemie dla 1 osoby od 709,99 zł w Sky Camp Spadochronowym Klubie Sportowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz