Home Wideo Chciała zarobić na epidemii koronawirusa. Straciła miliony.

Chciała zarobić na epidemii koronawirusa. Straciła miliony.

Maseczki wydają się obecnie świetnym pomysłem na biznes. Tak też pomyślała 27-latka, która chcąc zarobić, na zakup produktów wydała prawie 1 milion złotych.

W sieci roi się od ofert sprzedaży maseczek mających chronić przed zakażeniem koronawirusem. Ich ceny rosną z dnia na dzień. O tym, jak niebezpieczne jest kupowanie masek przez internet przekonała się 27-letnia Chinka pragnąca zrobić „biznes życia”.

Prowadząca od pięciu lat sklep internetowy Gao, wpadła na pomysł zarobku na sprzedaży maseczek ochronnych. Do tej pory kobieta specjalizowała się w sprzedaży kosmetyków, ale przez epidemię koronawirusa, postanowiła nieco rozszerzyć asortyment.

Już w grudniu zdecydowała się zamówić za pośrednictwem portalu WeChat ogromną ilość maseczek, chroniących przed wirusem. Jeden ze sprzedawców złożył jej ofertę sprzedaży maseczek w wyjątkowo zachęcającej cenie. 27-latka była zachwycona tą możliwością i bez wahania przelała na jego konto ponad 1,5 mln chińskich juanów (około milion złotych).

To może Cię zainteresować:  Dramatyczny bilans wyprzedaży z okazji Czarnego Piątku. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych.

Przesyłka dotarła do niej 9 lutego. Okazało się, że wewnątrz pudełek nie ma nic. Kobieta poinformowała policję o zajściu. Funkcjonariusze szybko zatrzymali oszustów. Chińska bizneswoman odzyskała swoje pieniądze.

Warto przypomnieć, że noszenie ochronnej maski jest uzasadnione wyłącznie w sytuacjach, gdy noszący ją jest zakażony koronawirusem 2019-nCoV albo podejrzewa u siebie zakażenie. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że maski są skuteczne wyłącznie w połączeniu z innymi środkami ochronnymi, wśród których najważniejsze jest mycie rąk.

W chwili obecnej największym ogniskiem choroby w Europie są Włochy. Do tej pory łącznie na świecie potwierdzono ponad 85 tysięcy przypadków zakażenia i 3 tysiące zgonów. Udało się wyleczyć 39 549 chorych.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz