Home Kategorie Ludzie Początek choroby Pawła Królikowskiego był zupełnie niepozorny. Te objawy bagatelizuje wielu Polaków.

Początek choroby Pawła Królikowskiego był zupełnie niepozorny. Te objawy bagatelizuje wielu Polaków.

Jak zaczęła się choroba Królikowskiego? Jakie objawy wystąpiły i czy można było wcześniej zareagować?

Cały kraj mocno przeżył śmierć aktora znanego m.in. z serialu Ranczo. Gwiazdy show-biznesu jedna po drugiej publikowały wzruszające wspomnienia o swoim koledze po fachu. Dla wielu odejście Królikowskiego było szokiem, bo z początku jego choroba nie wydawała się niczym poważnym.

Problemy zdrowotne Pawła Królikowskiego rozpoczęły się od wyglądającego niegroźnie ugryzienia. W 2015 roku aktor zaczął odczuwać silne bóle głowy, a jego wzrok pogarszał się.

Okazało się, że gwiazdę Rancza ugryzł kleszcz. Aktor zwlekał z wizytą u lekarza. W końcu żonie udało się go namówić na konsultację. Niespodziewanie zdiagnozowano u niego tętniaka mózgu. Operację mógł wykonać tylko znakomicie wykwalifikowany chirurg. Kiedy znaleziono odpowiednią osobę, Królikowski trafił na stół operacyjny. Po zabiegu trafił na rehabilitację. Niestety do pracy już nie wrócił.

Mimo wszystko aktor był szczęśliwy, że żyje. W 2019 dziękował swojej żonie za wsparcie, a profesorowi Ząbkowi z bródnowskiego szpitala za przeprowadzoną operację. Mimo iż zabieg zakończył się sukcesem, Królikowski zmagał się później z licznymi powikłaniami.

To może Cię zainteresować:  Danuta Holecka dziękuje Owsiakowi za organizację WOŚP. „To musi być ogromna satysfakcja”.

20 grudnia 2019 roku znów trafił do szpitala z powodu groźnej infekcji. Wydawało się, że kryzys minął, ale wkrótce okazało się, że konieczna jej jeszcze jedna operacja. Po zabiegu wystąpiły komplikacje i w czwartek 27 lutego aktor zmarł.

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
29
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz