Home Kategorie News Nie żyje uczennica z Rawy Mazowieckiej. Zarządzono dezynfekcję szkoły i innych placówek oświaty.

Nie żyje uczennica z Rawy Mazowieckiej. Zarządzono dezynfekcję szkoły i innych placówek oświaty.

Śmierć uczennicy w Rawie Mazowieckiej. Dziewczynka, która uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 1 zmarła w wyniku powikłań po grypie typu A.

Burmistrz miasta podjął decyzję o zdezynfekowaniu wszystkich placówek wychowawczo-oświatowych w mieście. Zwrócił się też z prośbą do mieszkańców, aby nie wysyłali dzieci do szkół i przedszkoli jeśli mają objawy przeziębienia.

Początek roku został zdominowany przez strach wywołany koronawirusem. W cieniu SARS-CoV-2 śmiertelne żniwo zgarnia też grypa sezonowa. Liczba zarażonych przekroczyła już 200 tys. osób. Ofiar śmiertelnych grypy jest już 30.

Jedną z nich jest uczennica piątej klasy podstawówki w Rawie Mazowieckiej, która zmarła w wyniku powikłań po grypie typu A.

Burmistrz miasta, Piotr Irla podjął decyzję o zdezynfekowaniu Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie uczęszczała dziewczynka, a później rozszerzenia tej metody profilaktyki na pozostałe placówki w mieście.

– „W związku z tym oraz licznymi zachorowaniami na grypę, a także sytuacją na świecie związaną z koronawirusem jeszcze w niedzielę profilaktycznie zaleciłem dezynfekcję szkoły. We wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych sukcesywnie przeprowadzimy dezynfekcję pomieszczeń w celu eliminacji chorobotwórczych wirusów. Podejmowane działania profilaktyczne mają na celu zachowanie bezpieczeństwa przebywających w szkołach, przedszkolach i żłobku podopiecznych oraz pracowników. Mam nadzieję, że takie działanie ochronne oraz zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad higieny ograniczy ryzyko zachorowania.”

We wtorek 4 marca w Rawie Mazowieckiej powołano sztab kryzysowy. Na naradę stawili się przedstawiciele władz miasta, starostwa, gmin powiatu rawskiego, dyrektorzy wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków oraz inspektor sanitarny.

Oprócz decyzji o stopniowej dezynfekcji wszystkich placówek oświatowo-wychowawczych, wystosowano apel do rodziców, by nie wypuszczali dzieci z domu, gdy tylko poczują się zaniepokojeni ich stanem zdrowia.

To może Cię zainteresować:  Oszustka znowu w akcji. Teraz zbiera na leczenie nowotworu.

– „Podczas zwołanych spotkań z rodzicami wystosowaliśmy apel, aby w przypadku objawów przeziębienia u dzieci nie posyłali ich do szkół, tylko udali się do lekarza lub wezwali go do domu. O podobne zachowanie prosimy też nauczycieli.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz