Home Kategorie Ludzie Papież Franciszek jest ciężko chory. Zbadano go w kierunku koronawirusa.

Papież Franciszek jest ciężko chory. Zbadano go w kierunku koronawirusa.

83-letni papież Franciszek zachorował w środę popielcową. Odwołano wszystkie wydarzenia z jego udziałem do końca tygodnia, w tym rekolekcje Wielkiego Postu.

Papież Franciszek przeszedł badanie w kierunku koronawirusa. Epidemia we Włoszech przyniosła już ponad 2000 zarażonych i zabiła ponad 50 osób. Papież zachorował właśnie wtedy, gdy Włochy walczą z wirusem.

83-letni papież przeszedł „rutynowy” test po tym, jak zachorował w środę popielcową z objawami przeziębienia. Franciszek miał kaszel, gorączkę, dreszcze i bóle gardła. Lekarze nie powiedzieli na co choruje, ale wcześniej opisał to jako „przeziębienie”. Według włoskiej gazety II Messaggero, jako środek ostrożności wykonano test wymazowy, ale wyniki okazały się negatywne.

Watykan nie zgłosił jeszcze swojego pierwszego przypadku koronawirusa, ale we wtorek ujawniono, że członka personelu poddano kwarantannie. Wszystko z obawy, że mógł zarazić się chorobą.

To może Cię zainteresować:  28-latek zamordował swoją dziewczynę. Był przekonany, że zakaziła go koronawirusem.

Pracownik skontaktował się z francuskim księdzem, który od tego czasu był hospitalizowany w Paryżu. Umieszczono go w izolacji dla zachowania ostrożności.

Watykan zidentyfikował działania mające na celu zapobieganie wybuchowi epidemii. Maski i rękawiczki rozdzielono pomiędzy personel, który ma kontakt z innymi ludźmi.

Doradzono im też dokładne mycie rąk i unikanie ludzi z objawami. Odwiedzający proszeni są o unikanie przebywania w tłumie i osłanianie twarzy podczas kichania i kaszlu.

Ostatni pełny dzień publicznych obowiązków Franciszka miał miejsce w środę popielcową, kiedy zachorował podczas wieczornej mszy. Widziano go, jak kaszle, kicha i wyglądał na zmęczonego podczas ceremonii. Następnego dnia odwołał mszę poranną.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
127
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz