Home Kategorie Zdrowie Epidemia koronawirusa zakończy się z pierwszym upałem? Naukowcy mają dwa scenariusze.

Epidemia koronawirusa zakończy się z pierwszym upałem? Naukowcy mają dwa scenariusze.

Czy epidemia koronawirusa skończy się w miarę nagrzewania się półkuli północnej? Tak sugerują niektórzy badacze. Czy upalne lato pokona wirusa?

Badacze mają nadzieję, że wysoka temperatura zwalczy epidemię koronawirusa. Te tezy zostały powtórzone przez niektórych światowych przywódców, w tym prezydenta USA Donalda Trumpa, który stwierdził:

– „Upał, ogólnie mówiąc, zabija tego rodzaju wirusa. Wiele osób uważa, że ​​to ustępuje w kwietniu, gdy nadchodzi upał.”

Trump to nie jedyny polityk, który wysuwa takie tezy. Sekretarz zdrowia Wielkiej Brytanii, Matt Hancock powiedział w zeszłym tygodniu, że nadzieją na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa jest wysoka temperatura. Ma nadzieję, że jeśli wirus dotrze do Wielkiej Brytanii, stanie się to dopiero wiosną lub latem. W tych miesiącach będzie się z pewnością przenosił wolniej.

Polityk uważa, że wirus może przetrwać do czterech dni na powierzchni przedmiotów lub przenosząc się w powietrzu. Niektórzy badacze, w tym Paul Hunter z University of East England, uważają że koronawirus nie przetrwa tak długo w cieplejszych warunkach. Jak mówi:

– „Jednym ze scenariuszy jest wymarcie wirusa latem. Innym ekstremalnym scenariuszem jest to, że liczba chorych zmniejszy się latem, ale wróci ponownie zimą. Dojdzie do epidemii ponieważ wirus rozprzestrzeni się prawie wszędzie.”

Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi z certyfikatami za 99 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz