Home Kategorie News Koronawirus w Radomiu? Pacjent z objawami zgłosił się do przychodni. Placówka została już zamknięta.
1.21K

Koronawirus w Radomiu? Pacjent z objawami zgłosił się do przychodni. Placówka została już zamknięta.

Mężczyzna zgłosił się do przychodni na Zamłyniu. Trafił już na oddział zakaźny radomskiego szpitala. Sanepid ustala z kim miał kontakt.

4 marca mężczyzna, który wrócił z Niemiec zgłosił się do przychodni na Zamłyniu w Radomiu. Miał wysoką temperaturę i kaszlał. Te objawy mogą wskazywać na zakażenie kornoawirusem. Pacjent natychmiast trafił na Oddział Zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zgodnie z procedurami przychodnia została zamknięta.

– „Mężczyzna został umieszczony w jednej z naszych izolatek. Oczywiście zostanie przebadany, a próbki wyślemy na badania do laboratorium. Po otrzymaniu wyników będziemy wiedzieli, czy to koronawirus, czy zwykła grupa lub przeziębienie. Do tego czasu będą wdrożone wszelkie środki ostrożności” – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Swoje procedury wdrożyła również stacja sanitarno-epidemiologiczna.

– „Będziemy ustalać osoby, które miały kontakt z mężczyzną, te które przebywały razem z nim w poczekalni przychodni. To normalna procedura w dochodzeniu epidemiologicznym. Będzie z nimi przeprowadzany wywiad, nie wiemy z jakiego powodu były w przychodni. Będą przebadani przez lekarza. Do czasu, kiedy dostaniemy wyniki badań pacjenta z Niemiec zostaną poddane kwarantannie” – mówi Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego Sanepidu.

Jak mówi Lucyna Wiśniewska, próbki mężczyzny będą przebadane w trybie pilnym.

To może Cię zainteresować:  Czy koronawirus może przenosić się przez żywność lub opakowania? Naukowcy nie mają wątpliwości.

– „Spodziewam się, że już jutro będziemy mieli wyniki” – dodaje Lucyna Wiśniewska.

Przed przychodnią przy ul. Klonowica znajduje się tłum zdezorientowanych pacjentów. Mówią, że zostali wyproszeni z budynku po tym, jak dowiedziano się, że u mężczyzny podejrzewa się koronawirusa.

– „Miejmy nadzieję, że placówka zostanie otwarta szybciej niż w najbliższy czwartek. Jest zimno i stać na zewnątrz w oczekiwaniu na jakąś informację też nie jest dobrze” – mówiła jedna z oczekujących pacjentek.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz