Home Kategorie News Najnowsza prognoza pogody. Na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni.
12.36K

Najnowsza prognoza pogody. Na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni.

Wiosna 2020. Nawet jeśli zima nie dała nam się we znaki, i tak czekamy na nią z utęsknieniem. Ale jej początek wyznacza nie tylko kalendarz. Najważniejsze co na ten temat uważa sama przyroda.

Najnowsze prognozy synoptyków są obiecujące. Czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Pierwszy tydzień marca nie przyniósł jak na razie diametralnych zmian w pogodzie i to się już pewnie nie zmieni. Ale, jak informuje portal twojapogoda.pl, już w drugim tygodniu miesiąca spodziewać się możemy sporych zmian.

Nadchodzi ocieplenie i pierwszy powiew wiosny.

Już z początkiem przyszłego tygodnia, odczujemy dużą różnicę w pogodzie. Na termometrach w większości regionów kraju, pojawią się dwucyfrowe wartości!

Jak twierdzi portal twojapogoda.pl:

– „Jeśli prognoza się sprawdzi, prawie wszędzie będzie co najmniej 15 stopni, a na południu nawet około 20 stopni.”

Najlepsze jednak dopiero przed nami. Według prognoz, trzeci tydzień marca będzie jeszcze cieplejszy od poprzedniego. W całej Polsce spodziewać się można temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza. Uspokoić się ma również wiatr. Mimo to nadal czekają nas chłodne poranki.

To może Cię zainteresować:  Jackowski twierdzi, że takiej zimy, jak ta nie było od wielu lat. „Będzie poważnie”.

Jeśli długoterminowe prognozy sprawdzą się, w maju ma pojawić się wiele dni z temperaturą 27 – 30 stopni. Należy jednak pamiętać, że takie prognozy obarczone są sporym ryzykiem.

Kalendarzowa wiosna 2020 zaczyna się 21 marca, natomiast pierwszy dzień astronomicznej wiosny w 2020 wypada w piątek, 20 marca. To jeden z najradośniejszych momentów w roku kalendarzowym. Odchodzi szarość i smutek, ustępując miejsca kolorom, promieniom słońca i śpiewom ptaków!

Pierwszy dzień wiosny celebrujemy od wieków. Już nasi przodkowie witali wiosnę hucznymi imprezami i… paleniem lub topieniem kukły, symbolizującej zimę. Dziś marzannę (symbol słowiańskiej bogini zimy i śmierci) żegnamy już rzadko, ale – choć niektóre zwyczaje zanikają – pozostaje radość ze zmian nadchodzących w przyrodzie.

Twoja reakcja?

Super
Super
55
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
40
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz