Home Kategorie Film Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Najbliżsi i przyjaciele pożegnali aktora.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Najbliżsi i przyjaciele pożegnali aktora.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego miał miejsce 5 marca o godzinie 11:00. Aktor był żegnany nie tylko przez bliskich. W ceremonii udział wzięły też tłumy fanów i gwiazd.

Paweł Królikowski był jednym z najwybitniejszych aktorów naszych czasów. Do historii seriali przeszedł jako odtwórca ról w najpopularniejszych produkcjach. Szczególne uznanie widzów zyskał jako Kusy w „Ranczu”. Aktor zmarł 27 lutego w wieku 58 lat.

5 marca rodzina i bliscy Pawła Królikowskiego pożegnali go po raz ostatni. Punktualnie o 11:00 rozpoczęła się msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Koncelebrował ją kardynał Kazimierz Nycz.

Podczas mszy Joanna Kurowska, która była bliską przyjaciółką Pawła, odczytała Czytanie z Księgi Mądrości. Na poruszające słowa zdobył się wicepremier Piotr Gliński:

– „2 lata temu Paweł Królikowski został wybrany prezesem ZASP, obchodzącego wówczas stulecie istnienia. Na stanowisku tym wykazał się charakterystycznym dla Niego zaangażowaniem oraz troską o sprawy środowiska artystycznego.”

Zmarły Paweł Królikowski został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który przyjęła jego żona. Odznaczenie nadawane jest za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

To może Cię zainteresować:  „Przynosił mi spodnie do cerowania, ale także pisał dla mnie wiersze”. Małgorzata Ostrowska-Królikowska o mężu.

Dwie godziny później ciało aktora zostanie złożone na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Pawła Królikowskiego oprócz rodziny i przyjaciół przyszli pożegnać także koledzy z branży. W ostatniej drodze aktorowi towarzyszyli między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Monika Zamachowska, Ewa Kasprzyk, Nina Terentiew, Ilona Ostrowska, Małgorzata Potocka, Artur Barciś, Monika Olejnik, Artur Żmijewski, Henryk Gołębiewski, Piotr Gąsowski, Monika Zamachowska, Agnieszka Włodarczyk, Piotr Stramowski, Katarzyna Warnke, Mirosław Zbrojewicz, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha, Dorota Chotecka, Radosław Pazura, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Pakosińska, Magdalena Schejbal, Olga Frycz, Radosław Majdan, Marcin Łopucki, Agata Załęcka, Misiek Koterski i Krzysztof Ibisz.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
68
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz