Home Kategorie Jedzenie GIS wycofuje ze sklepów herbatę. Wykryto w niej toksyny, które są niebezpieczne dla zwierząt i ludzi.

GIS wycofuje ze sklepów herbatę. Wykryto w niej toksyny, które są niebezpieczne dla zwierząt i ludzi.

GIS wycofuje ze sklepów popularną herbatę. Jej wypicie może wiązać się z ryzykiem dla zdrowia. Jeśli ją kupiłeś, lepiej zwróć ją do sklepu.

Jak informuje GIS, ze sprzedaży wycofana zostaje herbata dostępna w sieci sklepów Lidl. Sprzedawana była w województwach wielkopolskim, pomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim.

Herbata oznaczona jest datą minimalnej trwałości 11.2021. Numer partii to L6716/3/312. Wyprodukowano ją dla Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne.

Konkretnie chodzi o produkt „Lord Nelson Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym 28 g”, który znika ze sklepowych półek. Jeśli już kupiłeś tę herbatę, lepiej oddaj ją do sklepu.

Osoby, które kupiły wspomnianą herbatkę rumiankową, zgodnie z zaleceniami GIS, nie powinny jej spożywać!

Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła dobrowolne badanie, zlecone przez Lidl. Wyniki analizy były zaskakujące, bowiem stwierdzono w herbacie obecność alkaloidów pirolizydynowych. Są to toksyny, które występują w wielu gatunkach roślin i stanowią zagrożenie dla zdrowia oraz życia ludzi, a także zwierząt.

Herbata zniknęła z półek sklepowych Lidla. Natomiast osoby, które już ją zakupiły – zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Lidla – mogą zwrócić herbatę do sklepu bez konieczności okazywania paragonu! Możliwość ta dotyczy wszystkich sklepów Lidla.

Day spa dla 1 lub 2 osób
Day spa dla 1 lub 2 osób
239,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Day spa dla 1 osoby (239 zł) lub dwojga (420 zł) w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz