Home Kategorie Ludzie Edyta Górniak cudem uniknęła śmierci. To dramatyczne wydarzenie dało jej sporo do myślenia.

Edyta Górniak cudem uniknęła śmierci. To dramatyczne wydarzenie dało jej sporo do myślenia.

Edyta Górniak przeżyła tornado. Piosenkarka przebywa w Nashville, gdzie w nocy z poniedziałku na wtorek uderzyło tornado. W katastrofie zginęło co najmniej 19 osób.

Piosenkarka jest obecnie służbowo w Nashville w stanie Tennessee. Jak ujawniła na Instagramie, o 2:00 usłyszała mrożące krew w żyłach dźwięki, niepodobne do niczego, co kiedykolwiek słyszała. Chociaż, jak podkreśla, z racji wykonywanego zawodu, na co dzień ma kontakt z głośnymi dźwiękami.

– „Wczoraj o 2 nad ranem naszej strefy czasowej, słuchając w wyciszeniu analiz naukowców światowych przeraziłam się, że coś uderzyło w Naszą planetę. Lub że coś przecina tę planetę na pół. To były jedyne skojarzenia, jakie wtedy przyszły mi do głowy. Nie znałam takich dźwięków, jakie usłyszałam, ani takiego huku mimo, że od lat pracuję w trudnych głośnych warunkach.”

Skala zniszczeń jest ogromna. Tornado zabiło co najmniej 19 osób. Zniszczonych jest 40 budynków. Służby ratunkowe przez wiele godzin wydobywały rannych spod gruzów.

Jak stwierdził w trakcie konferencji prasowej John Cooper, burmistrz miasta:

– „Ostatnia noc przypomniała nam, jak kruche jest życie.”

We wtorek zamknięte były wszystkie szkoły i wiele instytucji państwowych. Nie działała komunikacja miejska. W wielu dzielnicach zabrakło prądu, a ulice zostały zablokowane powalonymi drzewami i zerwanymi z budynków fragmentami elewacji. Setki osób, które pozostały bez dachu nad głową, zostały tymczasowo zakwaterowane w noclegowni Czerwonego Krzyża.

Działały lokale wyborcze, bo w Tennessee odbywają się właśnie prawybory, ale z powodu tornada wiele z nich zostało otwartych z opóźnieniem.

Jak ujawniła Górniak, miejsce, gdzie zatrzymała się na czas swojego pobytu w Nashville, znajduje się zaledwie milę (ok. 1,6 kilometra) od epicentrum zniszczeń. To uświadomiło piosenkarce, że nie warto przekładać ważnych spraw na jutro, bo jutra może w ogóle nie być.

Edyta Górniak przeżyła tornado i niewątpliwie wyciągnęła z tego głębokie wnioski:

To może Cię zainteresować:  Sławomir na chwilę zniknął i przeszedł odważną metamorfozę. Teraz to na pewno go nie poznacie.

– „Kłócimy się i nieustannie o coś walczymy, zamiast szanować tutaj nasz wspólny czas. Tulić się, śmiać, kreować. Budować piękne relacje z ludźmi. Ciągle zapominamy, że życie i śmierć są zawsze obok siebie. Byłam i jestem nadal 1 milę od strefy zniszczeń. Po porannych wiadomościach uświadomiłam sobie, że nie zrobiłam w życiu ważnej rzeczy. Z głębi serca Przepraszam wszystkie osoby, które kiedykolwiek poczuły się przeze mnie urażone Życzę Wszystkim pięknego dnia, jakby był Waszym pierwszym na długiej drodze życia.  Kocham i Dziękuję za Was.”

View this post on Instagram

Kłócimy się i nieustannie o coś walczymy, zamiast szanować tutaj nasz wspólny czas. Tulić się, śmiać, kreować. Budować piękne relacje z ludźmi. Ciągle zapominamy, że życie i śmierć są zawsze obok siebie. Wczoraj o 2 nad ranem naszej strefy czasowej, słuchając w wyciszeniu analiz naukowców światowych przeraziłam się, że coś uderzyło w Naszą planetę. Lub że coś przecina tę planetę na pół. To były jedyne skojarzenia, jakie wtedy przyszły mi do głowy. Nie znałam takich dźwięków, jakie usłyszałam, ani takiego huku mimo, że od lat pracuję w trudnych głośnych warunkach. Nie zasnęłam już do rana.. Jestem ok. Ale Nashville nie.. Byłam i jestem nadal 1 milę(..) od strefy zniszczeń. Po porannych wiadomościach uświadomiłam sobie, że nie zrobiłam w życiu ważnej rzeczy. Z głębi serca Przepraszam wszystkie osoby, które kiedykolwiek poczuły się przeze mnie urażone.🤍 Życzę Wszystkim pięknego dnia, jakby był Waszym pierwszym na długiej drodze życia ❤️ Kocham i Dziękuję za Was 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 #edytagorniak #love 4 #nashville

A post shared by Edyta Górniak (@edytagorniak) on

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz