Home Kategorie Ludzie Rafał Królikowski nie potrafił pożegnać brata. „Jak zwykle poszedłeś inną zaskakującą drogą”.

Rafał Królikowski nie potrafił pożegnać brata. „Jak zwykle poszedłeś inną zaskakującą drogą”.

Rafał Królikowski pożegnał brata, choć głos mocno mu się łamał. Pogrzeb popularnego aktora odbył się dzisiaj w Warszawie. Wzięły w nim udział tłumy ludzi.

Stan zdrowia Pawła Królikowskiego był bardzo zły od grudnia 2019 roku. Niestety pod koniec lutego media obiegła smutna wieść o śmierci aktora. Okazało się, że już od miesiąca utrzymywano go w śpiączce farmakologicznej.

5 marca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie odbył się pogrzeb aktora. Królikowski spoczął na Powązkach Wojskowych.

Dziś mogliśmy usłyszeć wzruszające mowy pożegnalne. Na pogrzeb do Warszawy wielu żałobników przybyło ze Zduńskiej Woli, rodzinnego miasta aktora. Paweł Królikowski wraz z bratem spędzili w tym mieście lata swojego dzieciństwa i to właśnie tam, nadal mieszkają jego rodzice.

Rafał Królikowski pożegnał starszego brata wzruszającymi słowami. Podkreślił, że zawsze byli ze sobą blisko:

– „Nie umiem się z tobą pożegnać. To najtrudniejsza rola, jakie mi życie do tej pory powierzyło. Całe swoje życie miałem starszego brata. Mogłem podkraść ci papierosa, posłuchać Niemena. Przecierałeś szlaki, pokazałeś mi jak tworzyć rodzinę, dom. Zawsze mogłem zadzwonić, zapytać jaki kupić samochód, znałeś się na tym. Zawsze umiałeś dostrzec we wszystkim coś szczególnego. Umiałeś pięknie to uchwycić, określić, zaskakująco spuentować. Umiałeś czarować, może to niepoprawne miejsce w tym miejscu. Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem. Żegna cię nasze królicza rodzina. Cześć kochany bracie. Jak zwykle poszedłeś inną zaskakującą drogą.”

To może Cię zainteresować:  Archiwalny występ Pawła Królikowskiego z żoną. Nagranie ich wspólnego śpiewu wzrusza do łez.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz