Home Kategorie Niesamowite 101-latek pozbył się koronawirusa w ciągu jednego tygodnia. Miał ogromną motywację, aby wyzdrowieć.

101-latek pozbył się koronawirusa w ciągu jednego tygodnia. Miał ogromną motywację, aby wyzdrowieć.

101-latek wyleczony z koronawirusa. Kiedy pan Dai trafił do szpitala, chciał pozostać w pełni samodzielny i odrzucał pomoc pracowników placówki.

Najstarszy mężczyzna, u którego odkryto chorobę wywołaną koronawirusem, wyzdrowiał w ekspresowym tempie.

Wcześniej najstarszym pacjentem zarażonym koronawirusem była Hu Hanyinga. W momencie, gdy trafiła do szpitala, miała 98 lat.

Panią Hu przywieziono do szpitala Wuhan wraz z jej 54-letnią córką. Obie panie były w stanie krytycznym. 98-latka cierpiała z powodu itp. ciężkiego zapalenia płuc i niewydolności serca. Pomimo poważnych problemów, zarówno matka, jak i córka, wyzdrowiały. 98-latka została wypisana ze szpitala 1 marca.

Pan Dai to nowy rekordzista. Obecnie to on jest najstarszym pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa i z którego go wyleczono.

101-letni pacjent trafił do szpitala w Wuhan w lutym, ponieważ SARS-CoV-2 wywołał u niego zapalenie płuc. Ale stan sędziwego pacjenta, od początku oceniano jako… dobry!

Staruszek nie chciał pomocy ani przy jedzeniu, ani w trakcie porannej toalety. 101-latek nie potrzebował też wsparcia, gdy chodził po wodę czy chciał skorzystać z telefonu.

To może Cię zainteresować:  Do 20 krajów trafi lek pomagający w walce z koronawirusem. Trzymali go do ostatniej chwili.

Starszy pan, mimo swojego wieku, jest bardzo aktywny. Zdyscyplinowania może mu pozazdrościć wielu młodych. Mężczyzna codziennie ćwiczy!

Pan Dai miał również inną silną motywację do tego, by wyzdrowieć. 101-latek ma młodszą żonę. Jak w rozmowie z DailyMail mówiła pielęgniarka Li Lai:

– „Często mówił o swojej 92-letniej żonie. Powiedział, że wkrótce musi mu się poprawić, aby mógł wrócić do domu i się nią zaopiekować.”

Motywacja podziałała na tyle skutecznie, że starszy pan wyzdrowiał po… tygodniu! Ale w szpitalu pozostał jeszcze na obserwacji, przez kolejnych 14 dni.

Personel szpitala w Wuhan nie mógł uwierzyć, gdy pan Dai zdradził swój wiek podczas wypisywania ze szpitala. 101-latek ponoć uniósł kciuk do góry w geście zwycięstwa, po czym opuścił placówkę w Wuhan.

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz