Home Kategorie Niesamowite 101-latek pozbył się koronawirusa w ciągu jednego tygodnia. Miał ogromną motywację, aby wyzdrowieć.

101-latek pozbył się koronawirusa w ciągu jednego tygodnia. Miał ogromną motywację, aby wyzdrowieć.

101-latek wyleczony z koronawirusa. Kiedy pan Dai trafił do szpitala, chciał pozostać w pełni samodzielny i odrzucał pomoc pracowników placówki.

Najstarszy mężczyzna, u którego odkryto chorobę wywołaną koronawirusem, wyzdrowiał w ekspresowym tempie.

Wcześniej najstarszym pacjentem zarażonym koronawirusem była Hu Hanyinga. W momencie, gdy trafiła do szpitala, miała 98 lat.

Panią Hu przywieziono do szpitala Wuhan wraz z jej 54-letnią córką. Obie panie były w stanie krytycznym. 98-latka cierpiała z powodu itp. ciężkiego zapalenia płuc i niewydolności serca. Pomimo poważnych problemów, zarówno matka, jak i córka, wyzdrowiały. 98-latka została wypisana ze szpitala 1 marca.

Pan Dai to nowy rekordzista. Obecnie to on jest najstarszym pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa i z którego go wyleczono.

To może Cię zainteresować:  Koronawirus w Polsce. Potwierdzono pierwszy przypadek.

101-letni pacjent trafił do szpitala w Wuhan w lutym, ponieważ SARS-CoV-2 wywołał u niego zapalenie płuc. Ale stan sędziwego pacjenta, od początku oceniano jako… dobry!

Staruszek nie chciał pomocy ani przy jedzeniu, ani w trakcie porannej toalety. 101-latek nie potrzebował też wsparcia, gdy chodził po wodę czy chciał skorzystać z telefonu.

Starszy pan, mimo swojego wieku, jest bardzo aktywny. Zdyscyplinowania może mu pozazdrościć wielu młodych. Mężczyzna codziennie ćwiczy!

Pan Dai miał również inną silną motywację do tego, by wyzdrowieć. 101-latek ma młodszą żonę. Jak w rozmowie z DailyMail mówiła pielęgniarka Li Lai:

To może Cię zainteresować:  Nowe fakty w sprawie śmierci George'a Floyda. 46-latek miał koronawirusa.

– „Często mówił o swojej 92-letniej żonie. Powiedział, że wkrótce musi mu się poprawić, aby mógł wrócić do domu i się nią zaopiekować.”

Motywacja podziałała na tyle skutecznie, że starszy pan wyzdrowiał po… tygodniu! Ale w szpitalu pozostał jeszcze na obserwacji, przez kolejnych 14 dni.

Personel szpitala w Wuhan nie mógł uwierzyć, gdy pan Dai zdradził swój wiek podczas wypisywania ze szpitala. 101-latek ponoć uniósł kciuk do góry w geście zwycięstwa, po czym opuścił placówkę w Wuhan.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
29,00 zł
35,00 zł
28 dni
do końca oferty!
15 fotomagnesów ze zdjęciem za 29zł z Moony Lab

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz