Home Kategorie Poruszające Ojciec gwałcił 7-letniego syna z dwoma kolegami. Później straszył dziecko, aby nikomu nic nie mówiło.

Ojciec gwałcił 7-letniego syna z dwoma kolegami. Później straszył dziecko, aby nikomu nic nie mówiło.

Gwałcił 7-letniego syna wraz z kolegami. W końcu usłyszał wyrok. Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał postanowienie sądu I instancji skazując Wojciecha K. na 15 lat więzienia.

Jak ustalono w toku śledztwa, koszmar dziecka ciągnął się latami.

W lipcu 2019 roku po trwającym ponad rok procesie, Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał Wojciecha K. na 15 lat więzienia za wielokrotne zgwałcenie własnego syna uśpionego tabletkami nasennymi. Dokonał tego w zmowie i współdziałaniu z dwoma kolegami: 38-letnim Marcinem W. i 35-letnim Karolem K.

Gehenna chłopca z okolic Dopiewa w Wielkopolsce rozpoczęła się, gdy miał 7 lat. Wtedy jeszcze Wojciech K. mieszkał z rodziną.

O tym, że z dzieckiem dzieje się coś złego, alarmowali pracownicy opieki społecznej już w 2013 roku. Kiedy rok później poinformowali poznański sąd o swoich podejrzeniach, Wojciech K. wyprowadził się z domu. Nadal jednak utrzymywał kontakt z synem i zabierał go do siebie w weekendy.

Jak dowiedzieli się dziennikarze, stosował wobec dziecka sprawdzoną metodę pedofilów: szantażował syna, że jeśli komukolwiek powie prawdę, „tatuś” pójdzie do więzienia.

Z biegiem czasu chłopiec zebrał się w końcu na odwagę, aby ujawnić swój dramat. Ze względu na dobro ofiary wyłączono jawność procesu. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że zeznania chłopca stały się podstawą aktu oskarżenia.

To może Cię zainteresować:  Zamiast wyrzucać je na ulice, ta restauracja każdej nocy otwiera drzwi dla bezpańskich psów.

Jak wyjaśniła rzeczniczka poznańskiej Prokuratury Okręgowej, prok. Magdalena Mazur-Prus:

– „Wojciechowi K. i jego dwóm znajomym zarzucono popełnienie przestępstw wielokrotnego zgwałcenia, wymuszenia czynności seksualnej, przy czym oskarżeni działali wspólnie i w porozumieniu, ze szczególnym okrucieństwem, w celu swojego zaspokojenia prezentowali małoletniemu treści pornograficzne.”

Ponadto Wojciechowi K. udowodniono deprawację dwóch innych małoletnich osób, poza synem, poprzez „prezentowanie wykonywania czynności seksualnej i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji”.

Żaden z oskarżonych nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyroki: 15 lat więzienia dla Wojciecha K., 12 lat dla Marcina W. oraz 6 lat dla Karola K. prokuratura uznała za niewystarczające i zapowiedziała apelację. Podobnie zrobili obrońcy oskarżonych, którzy nadal nie mieli sobie nic do zarzucenia.

Sąd Apelacyjny w środę 4 marca wydał prawomocny wyrok podtrzymujący karę 15 lat więzienia dla Wojciecha K., co jest obecnie najwyższym możliwym wyrokiem za tego rodzaju przestępstwo i 12 lat dla Marcina W. Obaj znajdą się też w krajowym rejestrze pedofilów.

Sprawę Karola K. sąd skierował do ponownego rozpoznania, na razie uchylając mu wyrok tymczasowego aresztu. Uzasadnienie orzeczenia pozostaje niejawne.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
52

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz