Home Kategorie Życie Uznali, że wyleczyli 36-latka zakażonego koronawirusem. Mężczyzna zmarł po wyjściu ze szpitala.
19.63K

Uznali, że wyleczyli 36-latka zakażonego koronawirusem. Mężczyzna zmarł po wyjściu ze szpitala.

Opuścił szpital i zmarł przez koronawirusa. Lekarze wypisali 36-latka z prowizorycznego szpitala w Wuhan, gdyż orzekli, że mężczyzna ma tylko umiarkowane objawy. 2 dni później już nie żył.

36-latek przebywał w prowizorycznym szpitalu w Wuhan od 12 lutego. W końcu stwierdzono, że ma tylko umiarkowane objawy choroby, więc postawiono wypuścić go ze szpitala. Musiał przejść 2-tygodniową kwarantannę, aby uznano go za zdrowego.

Niestety dwa dni po powrocie do domu, mężczyzna źle się poczuł. Mimo iż ponownie trafił pod opiekę lekarza, nie udało się go uratować. Zmarł na niewydolność oddechową.

Szpital informował o wyleczeniu 36-latka w internecie. Niestety ten wpis szybko zniknął. Okazuje się, że Chiny nie radzą sobie z wirusem. Ekspert z zespołu zajmującego się COVID-19 przewiduje, że uporają się z problemem do kwietnia.

To może Cię zainteresować:  Zarażona koronawirusem instruktorka tańca nagrała film. „Ludzie pukali się w czoło...”

Obecnie sytuacja w Chinach nie przedstawia się zbyt optymistycznie. Również w Europie jest coraz więcej przypadków zarażenia wirusem. Potwierdzono również pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, mówiąc o przypadku w naszym kraju, uspokaja:

– „Pacjent czuje się dobrze i hospitalizacja odbywa się w zielonogórskim szpitalu. Rodzina i osoby, które miały z nim kontakt, są objęte kwarantanną. Mężczyzna ten przyjechał do Polski z Niemiec. Nie jest to jakaś grupa osób, jest to jeden człowiek. Pacjent czuje się dobrze. Nie jest z grupy bardzo wysokiego ryzyka.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
13
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz