Home Wideo Ogromna asteroida leci w kierunku Ziemi. Ma wielkość niemal 20-tu Pałaców Kultury.

Ogromna asteroida leci w kierunku Ziemi. Ma wielkość niemal 20-tu Pałaców Kultury.

Wielka asteroida zmierza w kierunku Ziemi. Ma średnicę ok. 4000 metrów. Czy naszej planecie zagraża coś poważnego?

Asteroida o średnicy około 4 km leci w kierunku Ziemi. Na szczęście naukowcy z NASA nie przewidują kolizji z naszą planetą. Gdyby jednak tak się stało, asteroida jest „wystarczająco duża, aby wywołać efekty globalne”. Czy jest się czego bać?

Asteroida o nazwie 1998 OR2 została zaobserwowana po raz pierwszy 22 lata temu. Obecnie naukowcy przewidują, że przeleci w odległości 3908791 mil od Ziemi, poruszając się z prędkością 8,7 km/s.

Według NASA Center for Near Earth Object Studies, przelot ma nastąpić w środę, 29 kwietnia, o godz. 4.56 rano. Naukowcy z tego departamentu śledzą obiekty bliskie Ziemi, które mogą z nią kolidować.

To może Cię zainteresować:  14-latek był okrutnie dręczony. Popełnił samobójstwo na oczach 50 kolegów ze szkoły.

Asteroida została sklasyfikowana jako potencjalnie niebezpieczny obiekt, ponieważ przeleci w pobliżu orbity Ziemi. Jednak obecnie nie znajduje się na liście potencjalnych przyszłych obiektów, które mogą uderzyć w Ziemię. Wszelkie zagrożenia są gromadzone i monitorowane przez System NASA.

Jak twierdzi jednostka, obecnie nie ma zagrożenia:

– „Wszystko kontroluje wysoce zautomatyzowany system monitorowania kolizji, który nieustannie skanuje najnowszy katalog planetoid pod kątem możliwości przyszłego uderzenia w Ziemię w ciągu najbliższych 100 lat.”

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz