Home Kategorie Niesamowite Byli małżeństwem 67 lat. Kiedy jedno z nich zmarło, drugie odeszło 15 minut później.

Byli małżeństwem 67 lat. Kiedy jedno z nich zmarło, drugie odeszło 15 minut później.

Państwo Janikowie było małżeństwem przez 67 lat. Ich historia jest piękną, głęboką opowieścią o prawdziwej miłości.

Ślubowali sobie miłość, wierność, uczciwość i to, że nie opuszczą się aż do śmierci. Życie państwa Janików to absolutnie niesamowita historia, pozornie zwyczajnego, małżeńskiego życia.

Każdy, kto składa przysięgę małżeńską, marzy o tym, aby wspólna przyszłość potoczyła się właśnie tak. Jednak współcześnie rzeczywistość często wygląda zupełnie inaczej.

Państwo Janikowie byli najstarszym małżeństwem w Moszczenicy Wyżnej. Ślub kościelny wzięli 18 lutego 1950 roku, a rok później odbył się ślub cywilny.

W 2015 roku pani Teresa i pan Władysław świętowali Diamentowe Gody. To niezwykła rocznica. Wtedy też prezydent RP udekorował ich medalem za „długoletnie pożycie małżeńskie”.

To może Cię zainteresować:  W trakcie kąpieli błagał mamę, aby przestała, ale nie posłuchała go. Powód złamie Ci serce.

Pani Teresa mówiła wtedy:

– „Te lata mijają, jakby ktoś otworzył i zamknął drzwi.”

Owocem miłości państwa Janików jest ośmioro dzieci. Doczekali się również dwanaścioro wnuków i czternaścioro prawnuków.

Państwo Janikowie nie tylko spędzili z sobą ponad 60 lat życia. Odeszli również wspólnie. Zmarli tego samego dnia, 23 lutego 2017 roku.

Pierwsza zmarła pani Teresa (miała 88 lat). Chociaż trudno nawet w to uwierzyć, pan Władysław (92 lata) odszedł 15 minut po śmierci swojej żony… Niemal do końca trzymali się w ramionach…

Wyjątkowa historia życia i śmierci państwa Janików poruszyła nie tylko najbliższych, ale i internautów. Podobno najpiękniejsze scenariusze pisze samo życie. Historia pani Teresy i pana Władysława to najlepszy na to dowód.

Twoja reakcja?

Super
Super
24
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz