Home Kategorie News Ministerstwo zdrowia potwierdza: są dwa nowe przypadki koronawirusa. W Warszawie i Raciborzu.
2.31K

Ministerstwo zdrowia potwierdza: są dwa nowe przypadki koronawirusa. W Warszawie i Raciborzu.

Ministerstwo zdrowia potwierdza: są dwa nowe przypadki koronawirusa. W Warszawie i Raciborzu.

Są dwa nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Zarażeni pacjenci przebywają w szpitalach w Warszawie i Raciborzu. Tym samym liczba osób z koronawirusem w Polsce wzrosła do ośmiu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w niedzielę potwierdzono koronawirusa w mężczyzny ze Śląska i kobiety z Mazowsza. Pacjenci są hospitalizowani w Raciborzu i Warszawie.

– „Oboje są w dobrym stanie. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę” – podaje ministerstwo.

Jak poinformowało rmf24.pl, pacjentka hospitalizowana w Warszawie to Hiszpanka, która do Polski przybyła samolotem.

To może Cię zainteresować:  Poruszający apel gubernatora Nowego Jorku. Sytuacja jest tragiczna.

Onet w rozmowie z rzecznikiem Ministerstwa Zdrowia dowiedział się, że zakażony mężczyzna z Raciborza wracał autokarem z Włoch.

Resort zdrowia informuje, że dotychczas w Polsce przebadano 1154 próbki na obecność koronawirusa. 1146 dało wynik negatywny, a 8 – pozytywny.

Obecnie w Polsce potwierdzono osiem przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjent “zero” to 65-letniego mieszkaniec województwa lubuskiego, który przebywa w szpitalu Zielonej Górze. Kolejne dwie osoby zakażone, które podobnie jak on podróżowały autokarem na trasie Niemcy-Polska, przebywają w szpitalu w Ostródzie. We wrocławskim szpitalu jest hospitalizowany 26-letni mężczyzna z koronawirusem, który przyleciał do Polski z Wielkiej Brytanii. Dwie osoby z pozytywnym testem na koronawirusa przebywają w szpitalu w Szczecinie (to małżeństwo w wieku około 60 lat pochodzące ze Stargardu, które niedawno wróciło z Włoch).

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz