Home Kategorie News 12 przypadek zakażenia koronawirusem. Potwierdzono chorobę u kobiety w Krakowie.

12 przypadek zakażenia koronawirusem. Potwierdzono chorobę u kobiety w Krakowie.

Pacjent przebywający w szpitalu Żeromskiego w Krakowie z potwierdzonym koronawirusem. Oznacza to, że już prawie wszystkich, dużych miastach Polski odnotowano zachorowania.

Informacja na temat zakażenia została potwierdzona przez dyrektora Szpitala Żeromskiego Jerzego Friedigera. Na razie szpital wstrzymuje się od podawania informacji na temat stanu zdrowia pacjentki. Nie wiadomo też czy osoba ta przebywała wcześniej w krajach, w których potwierdzono przypadki koronawirusa.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pacjentką jest kobieta, która zgłosiła się wcześniej do przychodni w Nowej Hucie z podejrzeniem koronawirusa. Kobieta jakiś czas temu wróciła z Anglii, gdzie przez kilka dni była w szpitalu, w którym przebywała osoba zakażona koronawirusem.

Lekarz przyjmujący uznał, że podejrzenia o zarażeniu COVID-19 są jak najbardziej uzasadnione. Zdecydowano o wezwaniu transportu sanitarnego w celu przewiezienia pacjentki do oddziału zakaźnego w szpitalu Żeromskiego.

Kobieta została odizolowana od reszty pacjentów obecnych w przychodni. Czas mijał, a pracownicy placówki nie mogli zorganizować transportu. Warto zauważyć, że każda z przychodni podstawowej opieki zdrowotnej zobowiązana jest do posiadania umowy z firmą transportową. Ostatecznie transportem zajęło się Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

To może Cię zainteresować:  Policja apeluje, aby nie dzwonić na numer alarmowy w sprawie braku papieru toaletowego.

Łącznie od momentu zgłoszenia się do lekarza do przetransportowania na oddział zakaźny do szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie minęło ponad 5 godzin. Joanna Sieradzka, rzecznik prasowy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego tłumaczyła, dlaczego doszło do tak skandalicznej sytuacji.

– „Udzieliliśmy pomocy, ponieważ sytuacja była wyjątkowa i przychodnia wymagała wsparcia w zakresie transportu medycznego.”

Przychodnia do której zgłosiła się pacjentka jest już nieczynna i trwają w niej procedury dekontaminacji. Pracownicy, którzy mieli kontakt z chorą zostali objęci nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Osoby, które podejrzewają u siebie koronawirusa nie powinny zgłaszać się ani do przychodni, ani na SOR. Należy zamiast tego zadzwonić do najbliższej stacji sanepidu lub zgłosić się na oddział zakaźny w szpitalu. Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi również specjalną całodobową infolinię po numerem: 800 190 590.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz