Home Kategorie Ludzie 34-letnia kobieta z zespołem Downa chce być radną. Ma dość lekceważenia niepełnosprawnych.

34-letnia kobieta z zespołem Downa chce być radną. Ma dość lekceważenia niepełnosprawnych.

34-latka z zespołem Downa kandyduje na radną. Eleonore Laloux całe życie robiła wszystko, aby być traktowana tak, jak inni. Teraz chce wystartować w wyborach. Czy się jej uda?

Eleonore Laloux od zawsze walczy z systemem. Teraz prowadzi nową kampanię. Chce wygrać lokalne wybory i zostać radną. Byłaby pierwszą kobietą we Francji cierpiącą na zespół Downa, której się to udało.

Wyposażona w szeroki uśmiech i determinację kobieta zbiera wsparcie w rodzinnym mieście Arras. Opowiada o swoich ambicjach dotyczących czystszego miasta i lepszej infrastruktury dla osób niepełnosprawnych. Przede wszystkim chce walczyć o równouprawnienie w społeczeństwie.

To może Cię zainteresować:  Po 7 dniach pracownicy lotniska postanowili otworzyć nieodebraną przez pasażera skrzynkę. To, co zobaczyli w środku przeraziło ich.

Jak mówi:

– „Ciężko walczyłam, by ludzie mogli normalnie żyć z zespołem Downa. Osoby niepełnosprawne mają swoje miejsce w społeczeństwie.”

Rodzice Laloux odmówili umieszczenia jej w szkole specjalnej troski, zaszczepiając w córce wiarę w siebie. Właśnie to doświadczenie, pomogło jej później pokonać negatywnie nastawionych do niej ludzi i zapewniło pracę jako administrator w prywatnym szpitalu.

To może Cię zainteresować:  Ofiara gwałtu konfrontuje się ze swoim oprawcą. Na żywo w telewizji „Byłam w wieku twojej córki”.

Jak mówi Laloux, pogodziła się ze swoją chorobą. Założyła stowarzyszenie „Friends of Eleonore”, które rzuca wyzwanie piętnowaniu społecznemu, z którym borykają się chorzy na Downa. Ponadto, napisała książkę „Mam zespół Downa, i co?”

Myślicie, że ma szanse wygrać wybory?

Bilet do wrocławskiego ZOO
Bilet do wrocławskiego ZOO
51,00 zł
55,00 zł
154 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do ZOO Wrocław za 51 zł (zamiast 55 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz