Home Kategorie Ludzie 34-letnia kobieta z zespołem Downa chce być radną. Ma dość lekceważenia niepełnosprawnych.

34-letnia kobieta z zespołem Downa chce być radną. Ma dość lekceważenia niepełnosprawnych.

34-latka z zespołem Downa kandyduje na radną. Eleonore Laloux całe życie robiła wszystko, aby być traktowana tak, jak inni. Teraz chce wystartować w wyborach. Czy się jej uda?

Eleonore Laloux od zawsze walczy z systemem. Teraz prowadzi nową kampanię. Chce wygrać lokalne wybory i zostać radną. Byłaby pierwszą kobietą we Francji cierpiącą na zespół Downa, której się to udało.

Wyposażona w szeroki uśmiech i determinację kobieta zbiera wsparcie w rodzinnym mieście Arras. Opowiada o swoich ambicjach dotyczących czystszego miasta i lepszej infrastruktury dla osób niepełnosprawnych. Przede wszystkim chce walczyć o równouprawnienie w społeczeństwie.

Jak mówi:

To może Cię zainteresować:  Wyszła przywitać się z synową. Kiedy zobaczyła, co ma w rękach... Jej reakcja jest obłędna!

– „Ciężko walczyłam, by ludzie mogli normalnie żyć z zespołem Downa. Osoby niepełnosprawne mają swoje miejsce w społeczeństwie.”

Rodzice Laloux odmówili umieszczenia jej w szkole specjalnej troski, zaszczepiając w córce wiarę w siebie. Właśnie to doświadczenie, pomogło jej później pokonać negatywnie nastawionych do niej ludzi i zapewniło pracę jako administrator w prywatnym szpitalu.

Jak mówi Laloux, pogodziła się ze swoją chorobą. Założyła stowarzyszenie „Friends of Eleonore”, które rzuca wyzwanie piętnowaniu społecznemu, z którym borykają się chorzy na Downa. Ponadto, napisała książkę „Mam zespół Downa, i co?”

Myślicie, że ma szanse wygrać wybory?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz